تاریخ انتشارجمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
کد مطلب : ۴۰۸۹۶۱
یک روزنامه آلمانی با‌اشاره به وضعیت بسیار وخیم کودکان یمنی به خاطر تجاوزات مکرر آل‌سعود، نوشت که در این کشور، پوست بسیاری از کودکان به استخوان‌هایشان چسبیده و چشمانشان نیز درشت‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد. یک روزنامه آلمانی با‌اشاره به وضعیت بسیار وخیم کودکان یمنی به خاطر تجاوزات مکرر آل‌سعود، نوشت که در این کشور، پوست بسیاری از کودکان به استخوان‌هایشان چسبیده و چشمانشان نیز درشت‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد.
۰
plusresetminus
«پوست ها به استخوان چسبیده» توصیف روزنامه آلمانی از کودکان یمنی
به گزارش بلاغ، «زوددویچه سایتونگ» در مطلبی، به اوضاع فاجعه بار یمن پرداخت و نوشت:« از زمانی که جنگ یمن در سال 2015 آغاز شده است، شمار قربانیان این جنگ و همچنین افرادی که به کمک نیاز دارند، افزایش می‌یابد.»

در ادامه این گزارش آمده است که سازمان ملل سال‌هاست که اوضاع یمن را وحشتناک توصیف می‌کند و از آن به عنون بدترین بحران انسانی جهانی یاد می‌کند. حدود 24 میلیون یمنی یعنی حدود 80 درصد مردم این کشور که جمعیت آن حدود 28 میلیون نفر است، به کمک‌های انسانی و یا حمایت‌ها از طریق سازمان‌های حمایت‌کننده نیاز دارند. بر اساس اعلام دفتر نمایندگی ملل برای هماهنگی امور انسان دوستانه (اوچا)، حدود 14 میلیون و 300 هزار نفر در این کشور در وضعیت اضطراری و نیاز شدید به غذا زندگی می‌کنند. این بدین مفهوم است که این انسان‌ها دیگر نمی‌توانند زندگی خود را با وسایل شخصی اداره کنند. این آمارها سال به سال افزایش پیدا می‌کند.

در گزارش این روزنامه آلمانی آمده است:«در بیمارستان‌ها در بخش کودکان بچه‌هایی هستند که پوستشان به استخوان چسبیده و برای نجات زندگی خود می‌جنگند. چشمان آنها به شدت گود افتاده و این چشم‌ها برای صورت‌های کوچک و نحیف آنها خیلی بزرگ به نظر می‌رسند. « ایاد» یکی از کودکان است. او همیشه ناله کرده و به آسمان خیره می‌شود. ناله‌های این کودک دو ساله خیلی ضعیف است. بازوهای او به ندرت ضخیم‌تر از انگشت شصت یک انسان است. او 74 سانتی متر قد و 6 کیلو وزن دارد. یک پرستار با یک سرنگ به او شیر تزریق می‌کند. ایاد در این وضعیت زنده مانده است، اما بسیاری از کودکان مشابه وی حتی نمی‌توانند خود را به نزدیکترین بیمارستان برسانند.»

خط تماس
در ادامه روند مذاکرات ریاض و صنعا، یک روزنامه آمریکایی فاش کرده که عربستان «خط تماس داغ» با انصارالله برقرار کرده است.

روند عقب‌نشینی عربستان از یمن بسیار تشدید شده است. ریاض، انصارالله را به عنوان یک گروه نامشروع و حتی تروریستی می‌دانست. اما این گروه یمنی با تکیه بر قدرت مردم، اقتدار هوایی و زمینی خود را به ائتلاف سعودی نشان داد و پس از حمله به آرامکو و اجرای عملیات «نصرمن الله» در جیزان، به ریاض اعلام کرد که تداوم جنگ به معنای زمینه ‌سازی برای وارد کردن ضربات سخت تری به آل‌سعود است.

این مسئله باعث شد تا «محمد بن سلمان» به عنوان معمار جنگ یمن، به این نتیجه برسد که جنگ یمن تمام شده و باید شکست را بپذیرد. از آن زمان مذاکراتی آشکار و پنهان بین مقامات انصارالله و عربستان برگزار شده و روزانه خبرهای زیادی در این مورد منتشر شده است.

در این راستا، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به نقل از یک مقام غربی فاش کرده که عربستان «خط تماس داغ» با انصارالله برقرار کرده است تا احتمال بروز درگیری را کاهش دهد. این روزنامه به نقل از یک مقام آمریکایی افزوده، ‌سعودی‌ها باید درک کنند که چالش‌هایی را که در جبهه‌های مختلف با آن روبه رو هستند، کاهش دهند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما