تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۴۰۸۸۳۲
یک کمیته مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه با پیشبرد تحریم‌ها علیه ترکیه به دلیل خریداری سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه موافقت کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکاروز چهارشنبه با اعمال تحریم‌ علیه ترکیه به دلیل اقدام این کشور در خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه موافقت کرد. 
نمایندگان کنگره آمریکا پیش از این بارها تهدید کرده‌اند ترکیه را به دلیل تصمیم این کشور برای خریداری سامانه دفاع موشکی از روسیه تحت تحریم قرار خواهند داد. واشنگتن از تحویل جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه به دلیل خرید این سامانه‌ها خودداری کرده است.
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طرح موسوم «پیشبرد امنیت ملی آمریکا و جلوگیری از بازپیدایش داعش» که شامل بندهایی برای تحریم ترکیه است را به تصویب رساند. 
«باب منندز»، سناتور دموکرات و یکی از اعضای کمیته روابط خارجی چهارشنبه توئیت کرد که این طرح به ترکیه نشان می‌دهد که رفتارش در قبلا سوریه و خریداری سامانه اس-۴۰۰ قابل قبول نیست.
پیش از این گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا خواسته بودند ترکیه را به دلیل خرید اس-۴۰۰ تحت تحریم قرار دهد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶