تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۷۴۲
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه بین ایران و عراق گفت: با وجود شرایط عراق، طرح‌های توسعه و بازسازی حرم‌ها بدون حتی یک روز وقفه در حال انجام است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ یوسف افضلی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه هر سال برای استان‌ها به منظور توسعه و بازسازی عتبات تعهداتی در نظر گرفته می‌شود، اظهار داشت: با وجود برخی تبلیغات منفی از سوی بیگانگان نسبت به توسعه اعتاب مقدسه عراق، استان‌ها در تحقق تعهدات خود به خوبی عمل کردند.
تحقق ۶۵ درصدی تعهدات استان‌ها در ۸ ماه
وی با بیان اینکه در بررسی و ارزیابی استان‌ها در شاخص‌های مختلف تا هشت ماه نخست امسال به طور میانگین ۶۵ درصد تعهدات محقق شده است، افزود: ۱۵ استان کشور روند مطلوبی را در زمینه تحقق تعهدات خود داشتند که امیدواریم تا پایان سال این رقم به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.
افضلی در ادامه با اشاره به حضور نیروهای ستادی ایران در شهرهای عراق، خاطر نشان کرد: در هفته‌های اخیر برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان که از سوی کشورهای انگلیس، امریکا و سعودی دستور می‌گیرند، تلاش می‌کردند تا از آب گل‌آلود اغتشاشات در عراق ماهی گرفته و بذر تفرقه و نفاق را بین مسلمانان بپاشند؛ اما خوشبختانه با هوشیاری مردم عراق موفق نشده و نخواهند شد.
بازسازی عتبات توسط ایرانیان بدون حتی یک روز وقفه
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه فعالیت‌های بازسازی اعتاب مقدسه عراق توسط ایرانیان حتی یک روز هم وقفه نداشته است، افزود: مهندسان و کارگران ایرانی در حرم‌های عراق مشغول کار هستند و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، به طوری که حتی یک روز هم پروژه‌ها تعطیل نشدند. تا جایی که در نجف اشرف نیز با وجود برخی اتفاقات ناگوار فعالیت برای توسعه و بازسازی حرم امام علی (ع) ادامه داشت.
افضلی خاطر نشان کرد: در ایران هم استان‌ها و به ویژه استان‌های کم‌برخوردار با اعطای کمک‌های نقدی و غیرنقدی همچنان ستاد بازسازی عتبات را در انجام مسؤولیت‌های خود یاری می‌دهند.
 علاقه‌مندان به کمک برای بازسازی و توسعه حرم امام حسین (ع) و صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) می توانند با شماره گیری کد دستوری*۷۲# (ستاره ۷۲ مربع)  اقدام کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰