کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش نظارت راهکار جلوگیری از رانت حاصل از ارز دولتی/ 3 دستگاه مسئول موظف به نظارت هستند

19 آذر 1398 ساعت 15:40

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک وظیفه نظارت بر روند تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی و جلوگیری از رانت حاصل از آن را برعهده دارند.


به گزارش بلاغ محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگارو در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از رانت حاصل از ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی دولت چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: دستگاه‌ها با  تشدید نظارت بر فرآیندهای تخصیص ارز، ثبت سفارش، ورود و توزیع کالا، در مراحل اختصاص ارز موظف به نظارت هستند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور  افزود: وقتی نرخ متفاوتی برای ارز تصمیم گیری می‌شود چاره‌ای جز افزایش نظارت نیست. 
وی در پاسخ به این سوال  که آیا برنامه جامعی برای نظارت بر تخیص ارز 4200 تومانی و جلوگیری از رانت‌خواری در این زمینه وجود دارد، گفت: وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت،  بانک مرکزی و گمرک همین است.
به گزارش فارس ارز واردات کالاهای اساسی در بودجه سال 99 کشور ارز 4200 تومانی است در صورتی که بسیاری از فعالین و کارشناسان اقتصادی معتقدند به علت نبود نظارت کافی ،کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت ارز 4200 تومانی به دست مصرف کننده نمی‌رسد و با واردات کالا به این قیمت عده معدودی واردکننده منتفع می‌شوند. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 408728

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/408728/افزایش-نظارت-راهکار-جلوگیری-رانت-حاصل-ارز-دولتی-3-دستگاه-مسئول-موظف-هستند

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com