رئیس کمیته امداد فریدونکنار خبر داد

فعالیت ۱۶ مرکز نیکوکاری در فریدونکنار

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۵۷۵
رئیس کمیته امداد فریدونکنار از فعالیت ۱۶ مرکز نیکوکاری در این شهرستان خبر داد و گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد که با همکاری فرمانداری انجام می شود، کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
۰
plusresetminus
فعالیت ۱۶ مرکز نیکوکاری در فریدونکنار
شهیدالله آقاجانپور در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به تشکیل مراکز نیکوکاری، اظهار کرد: هدف از تشکیل مراکز نیکوکاری تسریع بخشیدن خدمات به مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش و محروم در سطح منطقه است.
 
وی خاطرنشان کرد: صندوق قرض‌الحسنه و هشتمین مرکز نیکوکاری در مسجد ولیعصر(عج) به نام کریم اهل بیت(ع) افتتاح شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فریدونکنار تصریح کرد: افرادی که دارای درآمد کافی هستند به عنوان خیًر و نیکوکار در شهرستان شناخته شده، تا در حد توان مخارج زندگی خانواده های  مستمند و محروم را تأمین کنند.

این مسئول تاکید کرد: یکی از مراکز موثر نیکوکاری در فریدونکنار مرکز نیکوکاری مسجد امام سجاد(ع) است و با مبالغی که از خیرین دریافت می‌کند خدماتی چون تعمیرات مسکن، خدمات معیشتی، دانش‌آموزی، دانشجویی،مشاوره، کاهش آسیب‌های اجتماعی، اشتغال، آموزش، و کاریابی به محرومان می دهند.

آقاجانپور با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری برای شناخت خانواده‌های محروم در مساجد تأسیس می‌شود، گفت: در حال حاضر ۱۶ مرکز نیکوکاری در شهر و بخش دهفری فریدونکنار مشغول به فعالیت بوده که امیدواریم این تعداد به ۵۰ مراکز نیکوکاری افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: مراکز نیکوکاری خدمات را از مردم و خیرین گرفته و به بخشی از محرومان جامعه می‌دهند و وظیفه کمیته امداد در این میان فقط نظارت بر این مراکز بوده و هیچ‌گونه دخالتی در امور آن‌ها ندارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فریدونکنار با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد که با همکاری فرمانداری انجام می‌شود، کاهش آسیب‌های اجتماعی است، یادآور شد: فعالیت کاهش آسیب‌های اجتماعی دارای ۱۴ نوع آموزش بوده و یکی از آن‌ها در راستای آشنایی خانواده‌ها با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد است.

آقاجانپور با اشاره به اینکه در فریدونکنار واحد بانوان کمپ ترک اعتیاد وجود ندارد، گفت: خانواده‌هایی که  تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و مبتلا به مواد مخدر هستند می‌توانند با مراجعه به اداره کمیته امداد شهرستان آموزش‌های لازم را فرا گیرند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما