تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
کد مطلب : ۴۰۸۵۲۷
اعتراضات در لبنان ادامه دارد و تعدادی از معترضان در جنوب این کشور کاروانی به راه انداخته‌اند و قرار است تا عصر وارد شهر طرابلس در شمال این کشور شوند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ پس از آنکه «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان دوشنبه هفته جاری ( فردا) را برای برگزاری جلسه پارلمان با هدف انجام رایزنی‌های ویژه انتخاب نخست وزیر مشخص کرد، نگاه‌ها بیشتر به تحرکات مردمی در خیابان‌ها معطوف شده است؛ تحرکاتی که علی‌رغم استعفای نخست‌وزیر «سعد الحریری» و چند روز مانده به انتخاب نخست‌وزیر جدید هنوز متوقف نشده است.
در همین زمینه و بر اساس گزارش «ال بی سی»، صبح روز (شنبه) کاروانی از معترضان از جنوب لبنان به سمت شمال این کشور تحت عنوان «از میدان‌های جنوب تا تمام لبنان» به راه افتاد.
ایستگاه اولیه این کاروان میدان «ایلیا» در شهر «نبطیه» و سپس میدان «الشهدا» در مرکز بیروت است. این کاروان پس از عبور از «جل الدیب»، «جبیل» و «البترون» ساعت شش و نیم عصر به میدان «النور» در طرابلس واقع در شمال لبنان خواهد رسید.
بر اساس اعلام رسانه‌های لبنانی، بر روی تعدادی از خودروها در این کاروان پرچم‌های لبنان نصب شده بود تا تأکیدی بر برداشتن موانع فرقه‌گرایانه و حفظ وحدت باشد.
افرادی که این کاروان را به راه انداخته‌اند، اعلام کردند، پیام امروز آنها این است که وحدت ملی و بحران‌های معیشتی عامل اعتراض همه آنها در تمام کشور است.
نامی که بیشترین شانس را برای نخست‌وزیری دارد، تاجر سرشناس لبنانی «سمیر الخطیب» است که رابطه بسیاری نزدیکی با «سعد الحریری» دارد.
معترضان لبنانی می‌گویند تشکیل دولت تکنوسیاسی را قبول ندارند و باید دولت تکنوکرات تشکیل شود. بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما