کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

طراحی دو مدل قضایی و دانشگاهی جدید در پژوهشگاه قوه قضائیه

12 آذر 1398 ساعت 14:50

رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با تشریح فعالیت‌های اداره قوانین، گفت:شیوه نامه‌ای برای جلسات نقد رأی نوشتیم که در آن دو مدل قضایی و دانشگاهی با دستورالعمل‌های جداگانه تعریف شده است.


به گزارش بلاغ سید حجت‌اله علم الهدی در دیدار با حسین دهقانی فیروزآبادی معاونت منابع انسانی و محمدرضا حدادزاده نیری دادستان کل استان یزد اظهار کرد: رویکرد ریاست جدید دستگاه قضا، کمک به ارتقاء شأن قضات است.
رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از فعالیت‌های مشترک با سایر نهادهای قوه قضائیه خبر داد و گفت: در صدد هستیم ظرفیت‌های استانی را فعال کنیم و از این ظرفیت‌ها در شناخت موضوعات و حمایت از طرح‌های پژوهشی، حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی در حیطه دانشجویی و قضات و نیز در جلسات نقد رای استفاده کنیم. 
علم‌الهدی تصریح کرد: شیوه نامه‌ای برای جلسات نقد رأی نوشتیم که در آن دو مدل قضایی و دانشگاهی با دستورالعمل‌های جداگانه تعریف شده است. 
وی افزود: طبق این دستورالعمل جدید، ما برگزار کننده نخواهیم بود و تنها پشتیبانی می‌کنیم لذا هرکدام از استان‌ها خود برگزار کننده هستند و ما پشتیبان و حمایت کننده از ثمرات جلسات هستیم.
رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای گسترش مجلات علمی و پژوهشی و انتشار مقالات  علمی – پژوهشی قضات ادامه داد: در حوزه خدمات پژوهشی که به قضات ارائه می‌شود، برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است البته تقاضاهایی زیادی در زمینه مقالات وجود دارد و ما اقداماتی در این زمینه خواهیم داشت.
وی با اشاره به نگارش و انتشار کتب توسط قضات، گفت: خروجی‌های علمی افراد در بدنه دستگاه قضا اولویت پژوهشگاه است.
ثبت تاریخ و خاطرات قضات قدیمی (با سابقه) و همچینن ایجاد اداره قوانین از دیگر برنامه‌های پژوهشگاه قوه قضائیه بود که علم‌الهدی به آن اشاره کرد. 
وی با تشریح فعالیت‌های اداره قوانین، تعریف قوانین بر مبنای اصول فقهی، اسلامی و بومی را از ماموریت‌های این اداره دانست.
رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه خاطر نشان کرد: در سطح ستادی تفاهم نامه‌هایی با سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی انجام شده تا با ساز و کار مشخص بازدیدهای دانشجویی ترتیب داده شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 408165

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/408165/طراحی-دو-مدل-قضایی-دانشگاهی-جدید-پژوهشگاه-قوه-قضائیه

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com