تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کد مطلب : ۴۰۸۱۶۳
وزیر اقتصاد و صنعت ژاپن از برنامه ریزی برای پاکسازی سوخت ذوب شده و مواد رادیواکتیو نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما از سال 2021 خبر داده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازیاهونیوز، نیروگاه هسته ای فوکوشیما در سال 2011 به علت وقوع سونامی آسیب جدی دید و حالا بعد از گذشت چندین سال ژاپنی‌ها در تلاش هستند تا آثار به جا مانده از این رویداد را به هر نحو ممکن پاکسازی کنند.

 
در جریان این رویداد سه راکتور نیروگاه یادشده ذوب شدند و حالا ژاپنی‌ها نقشه راه پاکسازی این نیروگاه را تهیه کرده‌اند. بر اساس برآوردهای اولیه پاکسازی کامل این نیروگاه 30 تا 40 سال به طول می انجامد.
البته تحقق این هدف با چالش‌های جدی مواجه است. از جمله این چالش‌ها می توان به باقی ماندن 800 تن سوخت هسته‌ای در سه راکتور ذوب شده اشاره کرد که پاکسازی آن کار ساده‌ای نخواهد بود. ژاپنی‌ها در دو سال گذشته تلاش زیادی برای دسترسی به این سوخت داشته‌اند و حتی از ربات‌های پیشرفته بدین منظور استفاده کرده‌اند. اما قرار است از پایان سال 2021 این کار با دقت و سرعت بیشتری از سر گرفته شود.
درهمین حال برخی محققان در مورد امکان پاکسازی کامل این نیروگاه تردید جدی دارند و معتقدند شاید اقدام بهتر ایجاد یک پوشش محافظ بر فراز نیروگاه باشد تا بعد از کاهش طبیعی حجم و شدت تشعشعات رادیواکتیو برای این کار اقدام شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶