فضای عمومی نشان می دهد که با وجود یاغی گری عده ای امروز با شناسایی و برخورد نیروی انتظامی با اراذل و اوباش فضا آرام شده است.
۰
plusresetminus
پایان اعتراضات بنزینی مردم در خیابان/ شروع مطالبه گری قانونمند از دولت برای کاهش مشکلات مردم
به گزارش بلاغ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روز گذشته تغییرات قیمت بنزین به همراه سهمیه بندی آن سبب شد تا در برخی از نقاط کشور تجمعات اعتراضی برگزار شود.

دیروز در ابتدا مردم سعی کردند با آرامش نگرانی و دغدغه هایشان را به گوش مسئولان برسانند اما بعد از مدتی با ورود برخی از اشرار به تجمعات، این اعتراضات به خشونت گرایید. این درحالی بود که در تجمعات مردم این هشدار را می دادند که با آرامش تمام سعی دارند دغدغه های خود را مطرح کنند. 
اشرار به برخی از اماکن عمومی و اموال شخصی مردم آسیب رساندند. رسانه های ضدانقلاب از جمله تلویزیون انگیسی بی بی سی فارسی و همچنین رسانه سعودی ایران اینترنشنال هم از این فرصت استفاده و سعی کردند بیشتر بر آتش این اغتشاشات بدمند و فضا را ملتهب نشان دهند. برخی از افراد سعی کردند با مسدود کردن راه ها و ایجاد ترافیک مصنوعی نظم و امنیت عمومی را خدشه دار کنند. 
 
در این حوزه برخی از اراذل و اوباش حتی به امکان شخصی و مغازه ها یورش برده و اموال آن را به سرقت بردند. کارشناسان سیاسی امنیتی بیان می کنند این دسته از افراد که به اموال عمومی و شخصی خسارت وارد کرده اند حرفه ای و هدایت شده بوده اند و قصد داشتند اوضاع کشور را ملتهب کنند.
 
صبح روز بعد مردم خسارت های ناشی از یاغی گری اشرار را مشاهده کردند. با این حال فضای عمومی نشان می دهد که با وجود یاغی گری عده ای امروز با  شناسایی و برخورد نیروی انتظامی با اراذل و اوباش فضا آرام شده است. 
 
گزارش های مردمی از تجمعات و اشراری که به اموال عمومی آسیب رساندند، نشان می دهند اغلب این اراذل از افراد غیر محلی و حتی بیگانه بوده اند و عده ای نیز با سوء استفاده ازاین فضا به غارت اموال مردم دست زدند. 
 
اما گزارش های مختلف خبرنگاران استانی حاکی از آن است که همه نقاط کشور روز آرامی را سپری کرده اند. 
 
در همین رابطه، در شهرهای مختلف کشور از جمله اصفهان، یزد، اهواز، سیستان و بلوچستان، اردبیل، مازندران، کرمانشاه، استان مرکزی، زنجان، بوشهر، همدان، کردستان و سیرجان فضای آرامی را سپری کرده است. 
 
در برخی از نقاط کشور از جمله خرم آباد، سیرجان، زنجان، یزد، کرمانشاه، اصفهان و استان مرکزی با حضور به موقع نیروهای مردمی فضا آرام شده است. 
 
در شهرهای بزرگ کشور از جمله شهر تهران تردد شهری هم کمتر از روزهای گذشته بوده است. 
 
نیروی انتظامی نیز با هوشیاری بیشتری امروز در فضای عمومی حضور داشته و همین امر سبب شد تا مردم بیشتر احساس امنیت کنند. 
 
فرمانده انتظامی برخی استان ها هم با تاکید بر این‌که حساب مردم از اغتشاشگران جداست، از آنها خواستند با ماموران پلیس همکاری لازم را داشته باشند تا عده‌ای فرصت‌طلب نتوانند به اهداف خود برسند.
 
 در همه نقاط کشور نیروهای نظامی و امنیتی تمهیدات لازم را اندیشیده و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و آرامش برقرار است.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما