تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
کد مطلب : ۴۰۷۱۲۹
نماینده مردم ساری و میاندورود و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح‌هایی مثل طرح بنزین در روی کاغذ خوب هستند اما در اجرا مشکل وجود دارد و جوانب مسئله دیده نمی‌شود، گفت: دولت باید به نحوی عمل کند که مردم کمتر آسیب ببینند.
۰
plusresetminus
دولت پای عهد خود بایستد/ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت کالاها در پی گرانی بنزین
علی‌اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص اینکه چه تضمینی برای اجرای وعده‌های دولت در مورد عدم افزایش قیمت کالاها در پی افزایش نرخ قیمت بنزین در بازار وجود دارد، اظهار کرد: یکی از مشکلات ما درباره این مسئله و نقطه نظرات و انتقاداتی که داریم این است که طرح هایی مثل این موضوع در روی کاغذ خوب هستند اما در اجرا مشکل وجود دارد جوانب مسئله دیده نمی‌شود درباره بنزین هم همین طور است.

وی افزود: دولت باید به نحویی عمل کند که مردم کمتر آسیب ببینند و این چیزی است که سابقه نشان می‌دهد دولت موفق نبوده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت ابتدا می‌گوید که نرخ و قیمت‌ها تغییر نمی‌کند اما در عمل اجرا نمی‌شود، گفته می‌شود دستگاه‌ها رعایت کنند که معمولا این اتفاق نمی‌افتد.

یوسف نژاد درباره نقش مجلس در خصوص کاهش دغدغه‌ها و مشکلات و مردم در اجرای این طرح گفت: مجلس فقط می‌تواند در خصوص مصوبات به دولت گوشزد کند می‌تواند به دولت اعلام کند در این اینجا درست اجرا شده و یا اینجا درست اجرا نشده است.

وی ادامه داد: البته ما کمیسیون‌های تخصصی در مجلس مانند انرژی و اقتصاد که به این مسئله نزدیک هستند داریم که اینگونه طرح‌ها را نظارت و کنترل می‌کنند اما در این مسئله نقطه اساسی متوجه دستگاه‌های اجرایی است که وظیفه ذاتی کنترل و نظارت بر این طرح‌ها را دارند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره بی‌اطلاعی مجلس از اجرای طرح افزایش قیت بنزین توسط دولت ضمن تایید این مسئله گفت: مجلس در اجرا، زمان، چگونگی و اینکه چه افرادی مشمول این طرح می‌شوند هیچ اطلاعی نداشته است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما