تاریخ انتشارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷
کد مطلب : ۴۰۷۰۵۶
گاف ارزی شبکه‌های ضدانقلاب!/ سیاه‌نمایی نماینده اصلاح‌طلب در مورد زنان با استناد به آمار مؤسسات غربی/ ماجرای ارتباط دانیال‌زاده در پرونده حسین فریدون/...
۰
plusresetminus
تازه‌های 4 خبر ویژه امروز شنبه 98/8/25
گاف ارزی شبکه‌های ضدانقلاب!
ساعتی پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین، چند کانال تلگرامی که از خارج کشور و عمدتا از عربستان و انگلیس بارگزاری می شوند اعلام کردند که  قیمت دلار در بازار ایران بیش از ۲۰۰ تومان افزایش یافته است! این ادعا در حالی مطرح می‌شد که اعلام سهمیه‌بندی بنزین در نیمه‌شب صورت پذیرفته و در آن ساعات شب، بازار ارز تعطیل بود. جالب آن که یکی از این کانال‌های تلگرامی که ادعا کرده بود قیمت دلار در بازار ارز ایران از مرز ۱۲ هزار تومان گذشته است، ادعای خود را به مشاهده عینی برخی از خریداران ارز نسبت داده بود!

در پی انتشار این شایعات رئیس شورای عالی کانون صرافان در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تاکید بر این نکته که «دلالان بازار ارز با انتشار هرگونه خبر اقتصادی و سیاسی درصدد ایجاد موج و هیجان به‌منظور کسب منافع شخصی خود هستند، اظهار داشت: دلالان ارزی با تحلیل‌های ناصحیح درصدد ایجاد تلاطم در بازار و تعیین نرخ‌های کاذب باشند، بر این اساس  هموطنان گرامی باید در مقابل شایعات و اعلام نرخ‌های غیرواقعی توسط سوداگران ارزی با توجه به تعطیلی بازار ارز در روزهای آخر هفته بی‌اعتنا باشند».

کامران سلطانی‌زاده  با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری نهادهای امنیتی، نظامی و بانک مرکزی شاهد برچیده شدن بساط دلالان هستیم افزود: با بسته شدن بازارهای کاذب، دلالان به فضای مجازی روی آورده‌اند و در بستر شبکه‌های اجتماعی به تعیین نرخ‌های کاذب ارز مبادرت می‌کنند و از جانب دیگر رسانه‌های معاند با ارسال سیگنال‌های منفی درصدد ایجاد آشفتگی در بازار ارز هستند.

وی افزود: به همین دلیل هموطنان گرامی ضمن آگاهی در مقابل  برنامه دشمن و دلالان باید اطمینان داشته باشند نیازهای ارزی فعالان اقتصادی و عموم مردم با مدیریت بانک مرکزی و به‌واسطه صرافی‌های مجاز تامین و عرضه می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست.

گفتنی است اعلام سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت اگرچه با تاخیر ۴ ساله صورت گرفت ولی برای کنترل مصرف بنزین که به شرایط خسات‌باری رسیده بود، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر داشت ولی آنچه در این میان از دولت و مراکز نظارتی انتظار می‌رود، کنترل دقیق و همه‌جانبه بازار کالا و خدمات و پیشگیری از سوء‌استفاده سوداگران در افزایش قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت بنزین است.

سیاه‌نمایی نماینده اصلاح‌طلب در مورد زنان با استناد به آمار مؤسسات غربی
پروانه مافی، عضو فراکسیون امید مجلس و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در یادداشتی در روزنامه سازندگی با عنوان «فرار از قانون برای زنان» نوشت: «ما زنان ایران از میان 167 کشور جهان در رتبه 118 قرار گرفته‌ایم» و «آمریکا در رده 19 جدول قرار دارد»!

نماینده اصلاح‌طلب مجلس در حالی به آمارهای مؤسسات غربی استناد می‌کند که بر اساس خبرها و گزارش‌های اخیر منتشر شده در رسانه‌های غربی در دولت ترامپ از هر 3 زن امریکایی به یک زن تجاوز شده است! و تجاوز، تبعیض، تجارت و بردگی جنسی و بی‌عدالتی جنسیت نسبت به زنان در آمریکا و اروپا حتی صدای نهادها و مؤسسات حقوق بشری را هم درآورده است.

براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. 19/3 درصد زنان و ۲ درصد مردان در طول زندگی حداقل یک‌بار مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر 43/9 درصد زنان و 23/4 درصد مردان نیز در طول زندگی انواع دیگر آزار جنسی را تجربه کرده‌اند. قربانیان این معضل اغلب جوانان هستند: ۷۹ درصد پیش از ۲۵ سالگی و ۴۰ درصد پیش از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار می‌گیرند. این در حالی است که ۶۸ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس آمریکا گزارش نمی‌شود و ۹۸ درصد متجاوزان حتی یک روز هم در زندان نمی‌مانند.

وی نوشته است: «هرچند که در سال‌های گذشته، انتصاب وزیر زن، اختصاص سهم 30 درصدی از لیست‌های انتخاباتی به زنان و تحقق نسبی شایسته‌سالاری به جای گزینش‌سالاری موجب شد تا شاهد رشد 17 درصدی مدیران زن در دولت و رشد 3 برابری تعداد نمایندگان زن در مجلس باشیم.»

جالب آنکه عضو اصلاح طلب مجلس در حالی سنگ زنان را به سینه می‌زند و از انتصاب وزیر زن در سال‌های اخیر! سخن می‌گوید که اولاً) دولت قبلی، یک وزارتخانه را به وزیر زن سپرد (مرضیه وحید دستجردی؛ وزیر اسبق بهداشت) و ثانیاً) 8 سال دولت مرحوم هاشمی، 8 سال دولت خاتمی و 6 سال دولت تدبیر و امید، مدعیان اصلاحات صرفاً شعار انتصاب وزیر زن را مطرح کردند! لازم به ذکر است اصلاح‌طلبان قبل از هر چیزی باید پاسخگوی وعده‌های محقق نشده دولت مورد حمایت‌شان در مورد زنان باشند؛ وعده «تشکیل وزارت زنان»، «بیمه زنان سرپرست خانوار» و «حضور وزیر زن در کابینه» و ... نه اینکه شعار بدهند و به آمارها و جداول مؤسسات آمریکایی و اسرائیلی استناد کنند!
 
تعریف عجیب خبرگزاری دولت از پوپولیسم!
خبرگزاری ایرنا در گزارشی با عنوان «آیا موج جدیدی از پوپولیسم ایرانی در راه است؟» نوشت: «شاخصه پوپولیست‌ها دادن وعده‌های کلی به مردم است؛ وعده‌هایی عمدتا اقتصادی مانند ایجاد شغل و مسکن برای جوان‌ها. آنها در شعارهای خود بیشتر از مردم سخن می‌گویند و خواسته‌های مردم را در برنامه‌های خود می‌آورند. در واقع پوپولیسم می‌تواند به نام مردم ضربه‌های جبران‌ناپذیری به دموکراسی بزند، نهادهای دموکراتیک را تضعیف کند و به خواسته‌هایی میان اقشار جامعه  دامن بزند که امکان تحقق آن وجود ندارد و در نهایت باعث عدم ثبات سیاسی شود.»

خبرگزاری دولت نوشت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد که اختلاف طبقاتی و توزیع نابرابر ثروت زمینه‌ساز شکل‌گیری دولت‌ها و حتی جنبش‌های اجتماعی پوپولیستی در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران بوده است. شعارهای پوپولیستی در جوامعی مورد استقبال قرار می‌گیرد که معیشت قشر ضعیف جامعه و یا حتی احساس کاذب نابرابری زیاد باشد.»

شایان ذکر است، رئیس‌جمهور روحانی که در خرداد ۹۲ گفته بود «والله العظیم اگر مشکلات این کشور راه‌حلی نداشت، من کاندیدا نمی‌شدم» در اوایل مهرماه سال جاری در نشست با رسانه‌های آمریکایی در نیویورک گفت: «سبکی که آقای ترامپ انتخاب کرد سبکی نبود که به نفعشان باشد. ایشان (ترامپ) به‌جای اینکه راجع‌به توافق صحبت کند همان شعارهایی که معمولاً در انتخابات، رقبا برای همدیگر مطرح می‌کنند را مطرح کرد. معمولاً انتخابات که تمام می‌شود این بحث‌ها هم تمام می‌شود اما آقای ترامپ همان بحث انتخاباتی خودش (شعارهایش) را ادامه داد!» جالب است خبرگزاری دولت در حالی از «پوپولیسم ایرانی و آثار و عوابقش» نوشته که گویا فراموش کرده دولتی که به «دولت وعده‌ها» معروف است و نتیجه سیاست‌هایش ایجاد اختلاف طبقاتی و توزیع نابرابر ثروت بوده، سیاهه بلندبالایی در پوپولیسم دارد!

ماجرای ارتباط دانیال‌زاده در پرونده حسین فریدون
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در گفت‌وگویی تلویزیونی درخصوص بازداشت رسول دانیال‌زاده مشهور به سلطان فولاد گفت: وی یکی از محکومان پرونده‌های کیفری بود که قصد مراجعت به کشور را نداشت؛ اما با پیگیری‌های اطلاعاتی و رصدهای مختلف و اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران انجام دادند، پذیرفت که طی یک مسیر هدایت شده به کشور بازگردد.

پیش از این از سوی سخنگوی قوه قضاییه مطرح شد که رسول دانیال‌زاده از مرتبطین با حسین فریدون و اکبر طبری بوده است.

دانیال‌زاده در خصوص نحوه آشنایی خود با حسین فریدون گفته است: «از طریق شخصی به نام محمدی با حسین فریدون آشنا شدم و ساختمان کریم‌خان را برای انتخابات تحویل فریدون دادم.»

به گزارش رجانیوز بنا به اظهارات دانیال‌زاده حسین فریدون در دو یا سه فقره جمعا ۲۶ میلیارد تومان به عنوان قرض از او پول دریافت کرد. پولی که به قول خود فریدون پول دستی بوده است؛ اما قرضی که هیچ‌گاه برگردانده نشد. همچنین می‌توان به  یک منزل ویلایی به متراژ ۶۴۰ متر مربع در منطقه سعد آباد تهران به نام خانم غفوری همسر فریدون اشاره کرد که کل مبلغ معامله آن ۱۴ میلیارد تومان بوده و منابع آن از سوی دانیال‌زاده تامین شده است.

پرداختی‌های دانیال‌زاده به فریدون به ملک سعدآباد و  همچنین پرداخت مخارج مراسم تشییع والده فریدون محدود نیست. پس از ردیابی‌های مالی مشخص شد ده میلیارد تومان از مبدأ حساب شخصی رسول دانیال‌زاده طی دو فقره چک سه میلیارد تومانی و یک فقره چک ۴ میلیارد تومانی به حساب حسین بهشتی در تاریخ ۱۷ آذر ۹۳ واریز‌ شده است. همچنین در تاریخ ۲۵ آذر ۹۳، مبلغ ۲۱ میلیارد تومان از حساب دانیال زاده به حساب مصطفی ثابتی سهی و از آنجا به حساب مسعود احمدی زاده واریز شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما