وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

ابطال مجوز افزایش قیمت‌ کالاها تا اطلاع ثانوی

تاریخ انتشارجمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
کد مطلب : ۴۰۷۰۵۱
به دنبال افزایش قیمت بنزین، وزیر صمت اعلام کرد: هرگونه افزایش قیمت کالا‌ها به بهانه رشد نرخ بنزین ممنوع بوده و حتی برخی افزایش قیمت‌ها که طی چند هفته اخیر ایجاد شده است، باطل خواهد شد.
۰
plusresetminus
ابطال مجوز افزایش قیمت‌ کالاها تا اطلاع ثانوی
به گزارش بلاغ، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار که امروز جمعه برگزار شد گفت: ذخایر کالا‌های ما در بهترین حالت ممکن است. افزایش قیمت بنزین روی قیمت تمام‌شده کالا‌ها از نظر تولید، تقریبا اثر ناچیزی دارد، زیرا قیمت این کالا‌ها بیشتر متاثر از حمل‌ونقل بوده و عمده حمل‌ونقل نیز با سوخت گازوئیل انجام می‌شود که دولت هیچ تغییری در نرخ آن نداده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه اعلام کرد: در این شرایط هیچ فروشنده‌ای اجازه افزایش قیمت کالا ندارد؛ ولو اینکه مجوز افزایش قیمت داشته باشد. امروز همچنین تمامی مجوز‌های افزایش قیمت که طی چند هفته اخیر صادر شده بود را باطل می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر در هفته‌های گذشته مصوبه‌ای برای افزایش نرخ برخی کالا‌ها هم داده شده باشد، همه را امروز باطل می‌کنم گفت: از امروز به بعد اجازه هیچگونه افزایش قیمتی به بهانه افزایش نرخ بنزین نمی‌دهیم و هرگونه افزایش قیمت تخلف تلقی خواهد شد.

بنابراین گزارش، با تصمیم اخیر سران قوا، بنزین از بامداد امروز جمعه سهمیه‌بندی شد. بر این اساس سهمیه شخصی خودرو‌های شخصی ماهانه ۶۰ لیتر در نظر گرفته شده است. قیمت بنزین سهمیه‌ای نیز لیتری ۱۵۰۰ تومان، بنزین غیرسهمیه‌ای لیتری ۳۰۰۰ تومان و بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.
منبع : ايسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما