تاریخ انتشارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۴۰۷۰۴۵
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان رییس دوره هجدهم اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ خورشیدی) انتخاب شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازاعضای اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) روز جمعه (۱۷ آبان ۹۸) در نشست هفدهمین مجمع عمومی این اتحادیه در سئول پایتخت کره جنوبی با رای مثبت خود خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را برای ریاست دوره آتی این سازمان برگزیدند. این اتحادیه با ۴۴ عضو از ۳۵ کشور آسیا و اقیانوس آرام، بزرگترین سازمان رسانه ای در آسیا و اقیانوسیه است مجمع عمومی اوآنا که هر سه سال یکبار برگزار می شود.
بنا بر این گزارش، سیدضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بعد از انتخاب ایرنا به ریاست اوآنا در جمع اعضای این سازمان رسانه ای در سئول گفت: ایرنا به عنوان یکی از اعضای قدیمی اتحادیه، همواره برای کمک به تحقق اهداف اوآنا تلاش کرده و معتقد است رسانه ها در عصر حاضر، برای پیشرفت، نیازمند طرح های نوآورانه در زمینه همکاری های جمعی هستند. اوآنا یا سازمان خبرگزاری‌های آسیا-اقیانوسیه OANA در سال ۱۹۶۱ به ابتکار یونسکو برای ایجاد تعادل در برابر جریان یکسویه اطلاعات، در منطقه آسیا و اقیانوسیه به وجود آمد.
کشورهای عضو اوآنا ۵۶ درصد تولید ناخالص جهان، حدود ۵۰درصد تجارت جهانی، بیش از ۶۰درصد قلمرو آبی و بیش از ۲۵درصد حجم حمل و نقل هوایی را در اختیار دارند. اوآنا می‌گوید دوسوم گردش اطلاعات جهان را بر عهده دارد.
دوره ریاست خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان(آذرتاج) بر اوآنا پایان یافته است و این خبرگزاری در نشست هفدهمین مجمع عمومی این اتحادیه در سئول پایتخت کره جنوبی ریاست این سازمان را تا سال ۲۰۲۲ به خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ) سپرد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان رییس دوره هجدهم اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ خورشیدی) انتخاب شده است.
همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی با تبریک به ایرنا، تاکید کرد: در شرایطی که دشمنان به انزوای کشورمان می‌اندیشند، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با اجماع آرای اعضا در مجمع عمومی به ریاست دوره آینده اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوانا) انتخاب شد.
علی ربیعی سخنگوی دولت و سفیر فرانسه در تهران هم انتخاب ایرنا به ریاست دور آتی خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه را تبریک گفتند.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين