تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
کد مطلب : ۴۰۶۹۱۱
رئیس دانشگاه الزهرا(س) گفت: تحریم و تهدیدهایی که علیه کشور ایران می‌شود نه تنها هیچ سودی برای کشورهای غربی ندارد بلکه فرصتی را برای پیشرفت علمی ایران ایجاد کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه پیشرفت علمی مانند خورشید است و نمی‌توان آن را پنهان کرد، گفت: تهدید و تحریم‌هایی که علیه کشور ایران می‌شود هیچ سودی برای دشمنان انقلاب و اسلام ندارد چرا که مهم‌ترین قابلیت ایران در نیروی انسانی است، به طوری که در حال حاضر ما دارای تعداد قابل توجهی جوانان دانشگاهی نخبه و دانشمندان سطح برتر در کل دنیا هستیم که تاکنون توانسته‌ایم با کمک آنها پیشرفت‌هایی زیادی را در حوزه علم و فناوری داشته باشیم.
* در آینده آثار پیشرفت علمی قابل رؤیت خواهد بود
وی افزود: اگر امروز افرادی پیشرفت علمی ایران را انکار می‌کنند بدانند که در آینده آثار پیشرفت علمی قابل رؤیت خواهد بود. این در حالی است که امروز بیش از هر زمان دیگری ما می‌توانیم به توانمندی جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی اعتماد و اطمینان بکنیم. 

* رمز موفقیت کشور ایران در جوانان نخبه و دانشمندان دانشگاهی‌اش است
ملانظری تصریح کرد: قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی که کشور ایران توسط جوانانش در اختیار دارد در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود و امروز رمز موفقیت کشور ایران در جوانان نخبه و دانشمندان دانشگاهی‌اش است، چرا که با پتانسیل علم و فناوری کشور می‌تواند همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که توسط دشمنان به او وارد می‌شود را پشت سر بگذارد.
* در حوزه علم و فناوری باید مرد عمل باشیم
وی ادامه داد: در حوزه علم و فناوری باید مرد عمل باشیم و گفته‌ها و صحبت‌های علمی را پایان دهیم. امروز جوانان ایران باید به عنوان یک نیروی متخصص مهارت‌آفرین و کارآفرین چرخ‌دنده‌های اقتصاد کشور را به حرکت دربیاورند و با توسعه و رونق تولید کشور را در رکود بخش‌های مختلف اقتصادی خارج کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما