تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۰۶۸۷۹
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تعجب برانگیز خواندن سخنان روحانی در سفر اخیر خود به یزد، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت رئیس جمهور، پیشگام معرفی مقصران و باندهای چپاول دست اندازی به بیت‌المال باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جمعیت جانبازان ضمن گرامیداشت هفته وحدت و همصدایی جهان اسلام در مقابل نظام سلطه، برکات میلاد پیامبر اعظم صلی‌الله و صادق آل‌محمد امام جعفر صادق(ع) را شگفت‌انگیز خوانده و تاکید کردند: همصدایی انقلابی و عدالتخواهانه شیعیان و برادران اهل سنت اکنون بیش از هر زمان دیگر عمق راهبردی وحدت جهان اسلام را به رخ مدعیان پایان تاریخ می‌کشد و دست پنهان شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را نشان می‌دهد.
جمعیت جانبازان تلاش پرهزینه جبهه عبری، غربی، عربی برای شبکه سازیهای اطلاعاتی و امنیتی در لبنان، سوریه و عراق با هدف بحران آفرینیهای اجتماعی و سوار شدن بر مطالبات مردمی و ایجاد شکاف در جبهه مقاومت منطقه را شکست خورده تر از تجربیات قبلی آنها برشمرد و تاکید کرد: این شکست به حدی روشن است که دشمن را مجبور به دخالتهای رسوا و مستقیم در راه اندازی و پشتیبانی در این اعتراضات کرده است. با این همه در هوشیاری نیروهای انقلابی و نقش آفرینی مرجعیت، تهدید و بحران آفرینی آنان تبدیل به فرصتی برای نقاب برداشتن از چهره دشمن و توجه به مطالبات بر حق مردم شد.
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در جریان بررسی مسائل داخلی، با ارج نهادن به تلاش جهادی قوه قضاییه در مقابله با مفاسد و راه اندازی سامانه ارائه خدمات الکترونیک به ویژه شفاف‌سازی درآمد کارگزاران نظام در سامانه «ثنا»، تلاش رئیس قوه و همکارانش برای پاکسازی از درون قوه و مقابله جدی با دانه درشتهای مفاسد اقتصادی در بیرون از طریق بازداشتهای اخیر را اقدام افتخارانگیز عملی در تحقق آرمان‌های متوقف مانده نظام در برخورد قضایی با مصادیق فساد دانست.
به اعتقاد این جمعیت، فریادهای ناسازگار چپاول گران بیت المال برای کند کردن این اقدامات، به عربده‌های رو به استیصالی می‌ماند که خود را در بن بست پاسخگویی به قانون گرفتار می‌بینند و در صدد خاکریز زدن مقابل عملیات انقلابی قوه قضاییه هستند.
جمعیت جانبازان ضمن تعجب برانگیز خواندن سخنان رئیس جمهور در سفر اخیر خود به یزد، عدالتخواهی در مبارزه با مفاسد را ستون خیمه نظام برای دفاع از حقوق اکثریت قاطع جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: هنوز آثار بی‌مبالاتی در کاهش ارزش پول ملی، به حراج گذاشتن ۷۰ تن ذخیره طلای بانک مرکزی، به یغما رفتن اندوخته ارزی کشور، گرانی افسارگسیخته قیمتها و بر زمین ماندن شعار رونق تولید در عرصه بی‌توجهی به ورود گسترده قاچاق کالا در کشور و برجای گذاشتن انبوه بیکاران، مردم را می آزارد و جز ناکارآمدی و سوء تدبیر در انتقاد از تصمیم های مدیریتی، مشاهده نمی‌کنند. 
این جمعیت معتقد است انتظار اینکه رئیس جمهور، خود پیشگام معرفی مقصران و باندهای چپاول دست اندازی به بیت المال باشد، بی‌جا نبوده و باید هر مانع اجرای عدالت در زمینه مبارزه با مفاسد، در جلسات مشترک سه قوه به «تصمیم» منتهی شود.
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی پدیده کاهش تعهدات جمهوری اسلامی در مقابل بدعهدی آمریکا و همپیمانان اروپایی‌اش مرسوم به گام اول و دوم و ... را حرکتی در جهت جبران حقوق از دست رفته ملت ارزیابی، اما در عین حال گوشزد کرد: تکرار این گزاره که اگر تحریم‌ها برداشته شود، ما به نقطه قبل از اجرای گامها برمی‌گردیم، با هیچ منطقی سازگار نیست. 
به اعتقاد جمعیت جانبازان، تیم مذاکره کننده در اجرای شتابزده برجام، بی توجه به فرمان ۹ ماده ای مقام معظم رهبری، ناشیانه و داوطلبانه اجرای تعهداتی را پذیرفت که هزینه‌های بسیار بر کشور تحمیل کرد که تاکنون هم هیچ دستگاهی آن را محاسبه نکرده است و این اعتماد ساده لوحانه نه تنها گشایشی در انجام تعهد طرف مقابل نداشت، بلکه فهرستی سنگین از تحریم‌ها و تهدیدها را برای ما و مردم منطقه به همراه داشت و البته با عنوان معامله برد - برد بزک شد و عمق خسارت وارد بر کشور پنهان ماند. به همین خاطر اکنون نباید حرکت مثبت اجرای گام‌ها را با پیشنهاد شروطی که ما را به قبل از اجرای گام ها برمی‌گرداند، خطای گذشته را تکرار کنیم.
این جمعیت تاکید کرد: آمریکا با لغو تحریم‌ها اجازه دارد حداکثر در 1+5 پذیرفته شود، هرچند هنوز کلام مقام معظم رهبری در منشور گام دوم پیش روی ماست که فرمودند «در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت». 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما