تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۰۶۷۴۲
نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در امور افغانستان با دستیار ویژه وزیر امور خارجه و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان دیدار کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ «عصمت‌الله ایرگاش‌اف» نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در افغانستان با «محمد ابراهیم طاهریان فرد» دستیار ویژه وزیر امور خارجه و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان دیدار کرد.
در این دیدار درباره اوضاع افغانستان و پروسه صلح در این کشور به طور مفصل تبادل نظر شد.
گزارشاتی در مورد تلاش‌های ازبکستان برای حل و فصل مسائل افغانستان و ابعاد اولویت دار سیاست ازبک‌ها در بازسازی اقتصادی این کشور در اختیار ایران قرار گرفت.
دیپلمات ایرانی نیز از سیاست «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان مبنی بر همگرایی افغانستان با پروسه‌های منطقه‌ای، ارائه کمک عملی برای اجرای طرح‌های مختلف زیربنایی تقدیر کرد.
وی با در نظر گرفتن اهمیت حل و فصل مسالمت آمیز مسائل افغانستان بر لزوم همگرایی تلاش‌های کشورهای منطقه در این ابعاد تاکید کرد.  
جمهوری اسلامی ایران استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ 25 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 10 مه سال 1992 میلادی بین این 2 کشور روابط سیاسی برقرار شده است. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما