تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
کد مطلب : ۴۰۶۶۰۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چین در سال گذشته میلادی بیش از 2300 میلیارد دلار واردات داشته اما سهم ایران در این واردات بسیار ناچیز است.
۰
plusresetminus
کلیه مدیران باید مانع بروز مشکل برای واحدهای تولیدی شوند
 به گزارش بلاغ به نقل از وزارت صمت، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در یوم الله ۱۳ آبان اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد در تصمیم‌گیری‌ها برای هر یک از واحد‌های صنعتی و تولیدی کشور، مصالح نظام در نظر گرفته شود و همه عوامل موثر در این حوزه، خود را در قبال کشور مسئول بدانند.

وی تاکیدکرد: همه مدیران ستادی و استانی وزارتخانه باید در این خصوص در سطح کشور پیش‌قدم باشند و پیش از اینکه واحدی دچار مشکل حاد شود موارد را پیگیری و موانع را تا حد ممکن
رفع کنند.

 ۲۳ درصد از کل واحد‌های صنعتی کشور غیرفعال هستند، اما در سال ۹۷، یک هزار و ۷۲۶ واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند. تا آخر شهریور امسال نیز ۵۲۹ واحد صنعتی دوباره فعال شده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جلسه پیش روی کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ازبکستان در بیستم آذرماه امسال گفت: در همین بازه زمانی طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته نمایشگاه اختصاصی ایران در تاشکند برگزار می‌شود که انتظار می‌رود واحد‌های حاضر در این نمایشگاه، ارائه تولیدات باکیفیت را در دستور کار خود قرار دهند.

رحمانی ادامه داد: در مراودات تجاری و اقتصادی با کشور‌های اطراف ایران از جمله ازبکستان، باید روی همه زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری مشترک کار شود.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به چین و حضور در نمایشگاه واردات شانگهای، خاطرنشان کرد: طبق آمار موجود، چین در سال گذشته میلادی بیش از 2300 میلیارد دلار انواع کالا وارد کرده است که سهم ایران در تامین این اقلام کالایی بسیار ناچیز است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: توسعه بازار‌های صادراتی نیازمند برنامه‌ریزی هوشمندانه و هدف گذاری دقیق است و باید متناسب با نیاز‌های کشور‌های مقصد صادراتی، روی کیفیت و کمیت کالا‌های صادراتی خود کار کنیم.

رحمانی افزود: با توجه به برخی فرصت‌های صادراتی می‌توان به سهولت ظرفیت‌های خالی واحد‌های تولیدی کشور را تکمیل کرد که این مهم نیازمند توجه ویژه، دریافت دقیق اطلاعات و برنامه‌ریزی کاربردی است.

گفتنی است، سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به شانگهای که به دعوت همتای چینی وی و به منظور دیدار و گفت‌و‌گو با مقامات این کشور و همچنین شرکت در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین‌المللی صادرات چین انجام شد، گام مهمی در تقویت روابط تجاری و توسعه صادرات میان دو کشور بود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما