تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۰۶۵۱۷
داریوش ارجمند گفت: رنگین‌کمان انسانی که در کشورمان وجود دارد در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد، اما همه این کثرت در وحدت اسلامی ما جمع شده‌ است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ داریوش ارجمند شنبه‌شب در جشن بزرگ هفته وحدت که با حضور وزیر کشور در سالن آزادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که در بین شما مردم سلحشور، باایمان و شجاع و مرزبانان و سنگربانان نخست ایران و مردان شعر و تفنگ هستم.
وی از مردم کردستان به عنوان مردان ایمان و اخلاق و مردان یک‌رو نام برد و گفت: این دیار مردمانی ساده و نیک دارد و در تاریخ ایران جایگاه رفیعی دارند چه در گذشته دور و چه در این نزدیک‌ها!
ارجمند افزود: در روزهایی که به جبهه می‌رفتم از این استان گذر می‌کردیم و همراهی شما مردم مهربان را از نزدیک تجربه کرده‌ام.
وی با تبریک هفته وحدت، گفت: مردمی که هرگز احساس نکرده‌ایم که در دو مذهب جداگانه زندگی می‌کنیم قرن‌ها مثل برادر در کنار هم زندگی کرده‌ایم.
این هنرمند مطرح کشورمان اظهار کرد: دین ما دین بزرگی است و به خاطر همین بزرگی است که همه به آن طمع دارند.
وی عنوان کرد: پیامبر ما پیامبر بزرگی است و به همین دلیل است که می‌خواهند آن را کوچک کنند اما اسلام همیشه استوار است.
ارجمند ادامه داد: بسیاری از شعارها و ویژگی‌های اخلاقی پیامبر نور و رحمت را فراموش کرده‌ایم البته با وجود تمام توطئه‌های تفرقه‌انگیز دشمنان نشان داده‌ایم که به ریسمان الهی چنگ انداخته و بر اصل ارزش‌های اسلام پایبندیم.
وی تصریح کرد: ملت ایران همواره نشان داده‌اند گول سیاست‌های دشمنان را نخوریم و همچنان روی پای خود ایستادیم.
ارجمند افزود: در جایی که موضوع دین و ارزش‌های دینی به عنوان همه هستی ما مطرح است ذره‌ای از اعتقادات و ارزش‌ها عقب نخواهیم کشید.
وی خاطرنشان کرد: رنگین‌کمان انسانی که در کشور ما وجود دارد در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد، اما همه این کثرت در وحدت اسلامی ما جمع شده‌ است.
این بازیگر سینما و تلویزیون عنوان کرد: از اینکه امروز در جمع شما مردم متدین سنندج هستم بسیار خوشحالم و شرکت در این جشن را افتخاری برای خود می‌دانم.
وی اذعان کرد: کردها در طول تاریخ با خون خود از این خطه دفاع کرده و سنگرهای ایران اسلامی را حفظ کرده‌اند، عطر خون برادران کرد در این کوه‌ها پراکنده استم بسیاری از ریشه‌های استقلال ما در وجود و نهاد شما مردم سنگرنشین نهفته است.
وی خاطرنشان کرد: عشق اهل سنت به انبیا و اهل بیت مثال‌زدنی و بی‌نظیر است و ما ملت ایران هیچ‌گاه نبوده سر مذهب بجنگیم اما در این روزگار قدرت‌های استکبار کوشیدند اسلام غیرواقعی را عرضه کنند که اسلام ما را خدشه‌دار کنند.
ارجمند تصریح کرد: دشمنان همواره سعی داشته‌اند به صورت اسلام چنگ بزنند، ولی نتوانستند، برای همه آنها دو سردار ایرانی بس بود که به درک واصلشان کنند.
وی اضافه کرد: ما هرگز این حس را نداشته‌ایم که مردمان این دیار دو مذهب جدای هم دارند چرا که برادری و اتحاد همواره مهم‌ترین اصل در بین ما بوده است.
ارجمند افزود: دشمنان اسلام در طول تاریخ در قالب اندیشه صهیونیستی و پول سعودی‌ها دنبال ایجاد شکاف در بین ملت ما بوده اما هرگز نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند.
وی تصریح کرد: جشن وحدت ما تو دهنی بزرگی برای کسانی است که می‌خواهند در میان ما تفرقه‌اندازی کنند ولی هرگز نمی‌توانند به این هدف خود که 1400 سال است برای آن تلاش می‌کنند، برسند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما