تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۴۰۶۵۱۴
نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است از هر سه زن آمریکایی یک زن به دلیل چاقی و دیابت در معرض عوارض حاملگی و سقط جنین است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است از هر سه زن آمریکایی یک زن به دلیل چاقی و دیابت در معرض عوارض حاملگی و سقط جنین است.
به گفته پزشکان، شرایط سلامتی مانند فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و چاقی خطر عوارض حاملگی و حتی سقط جنین را ایجاد می‌کند.
در ایالات متحده، ۴۰ درصد از زنان چاق و بیش از ۳۰ درصد آنها فشار خون بالا دارند، با این وجود ، زنان ممکن است خطرات مرتبط با بارداری را نشناسند.
این پژوهش که به سرپرستی محققان دانشگاه یوتا صورت گرفته بیانگر آن است، اگر شرایط قبل از بارداری تحت کنترل باش ، می‌توان خطرات را کنترل کرد.
براساس آمارهای موجود، یک سوم زنانی که در سنین باروری هستند، از بیماری‌های مزمن بهداشتی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون بالا، سرطان سینه و آسم رنج می‌برند که تمام این موارد خطر بروز عوارض حاملگی را افزایش می‌دهد.
عوارض خاصی که هر یک از این شرایط ممکن است در بروز آن نقش داشته باشد شامل فشار خون بالا، دیابت حاملگی و حتی نقص هنگام تولد است.
تخمین زده می‌شود که ۲۴.۴ میلیون زن  آمریکایی در معرض خطر سقط جنین یا  تولد مرده نوزاد هستند؛ فشار خون بالا ممکن است جریان خون به جفت را محدود کرده و از رسیدن بسیاری از مواد مغذی به جنین در حال رشد جلوگیری کند.بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰