تاریخ انتشارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۴۰۶۴۸۶
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: مشکل مقطعی چاپ و صدور دفترچه درمانی در شعبات و کارگزاری‌ها رفع شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ بهروز کریمی مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار  درباره کاهش دفترچه‌های تأمین اجتماعی به دلیل کمبود کاغذ در شعبات و کارگزاری‌های این سازمان اظهار داشت: در مقطعی مشکلی در خصوص چاپ دفترچه‌های تأمین اجتماعی داشتیم که در حال حاضر مشکلی در این خصوص وجود ندارد و جای نگرانی نیست.
وی افزود: 17 درصد نیز افزایش تولید دفترچه نسبت به دفترچه‌های مصرفی داشته‌ایم.
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد:‌در حال حاضر هیچ مشکلی برای توزیع دفترچه‌های درمانی در شعب سازمان تأمین اجتماعی نداریم و اگر کارگزاری‌ها و شعب با کمبود برگه مواجه شدند به ادارات کل تأمین اجتماعی مراجعه و دفترچه مورد نیاز را تأمین کنند.
کریمی خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی نیز در صورت وجود مشکل در شعبات  و کارگزاری‌ها با شماره 1420 تماس بگیرند و در اسرع وقت مشکل آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی بیان داشت: در حال حاضر تولید دفترچه‌های درمانی سازمان تأمین اجتماعی رایگان است و هزینه‌ای از بیمه‌شدگان اخذ نمی‌شود.
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بخشی از خدمات بیمه تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان حضوری و بخش دیگر هم غیرحضوری است که باید به سامانه تأمین اجتماعی مراجعه و خدمات لازم را دریافت کنند.
کریمی افزود: مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی از سال 95 تاکنون بدون دفترچه بیمه خدمات لازم را به بیمه‌شدگان به همراه کد ملی ارائه می‌دهد، نسخه و داروی آنها نیز به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی خدمات لازم را به صورت الکترونیکی به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد و در صورتی که مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی نیز زیرساخت‌های لازم را داشته باشد می‌تواند بیمه شدگان خدمات درمانی را بدون دفترچه دریافت کنند و دفترچه تأمین اجتماعی به طور کل حذف می‌شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰