تاریخ انتشارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۴۰۶۴۶۷
رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سه عرصه علوم انسانی، معارف اسلامی و امور فرهنگی مسؤولیت خطیری برعهده دارد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی سروری مجد رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد، در آستانه هفته وحدت،  با اساتید مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد، در واحد ارومیه دیدار و گفت‌وگو کرد.
سروری مجد در این جلسه با اشاره به اهمیت تقریب مذاهب اسلامی و لزوم ایستادگی در شرایط فعلی که شیعه و سنی دارای دشمن مشترکی هستند، گفت: اتحاد و همدلی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دانشگاهیان وظیفه ویژه ای در این زمینه دارند.
وی افزود: مسئله حفظ اتحاد و برادری یکی از دغدغه های ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است و در این زمینه گام های بسیار موثری در این دانشگاه برداشته شده است.
 سروری مجد نقش دانشگاهیان را در کاهش تنش های قومیتی و مذهبی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مدارس سما با توجه به تربیت دانش‌آموزان و آینده‌‌سازان ایران اسلامی، نیازمند برنامه‌ریزی‌های بیشتر و امور عملیاتی است.
رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در سه عرصه علوم انسانی، معارف اسلامی و امور فرهنگی مسئولیت خطیری برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است و دست یابی به اهداف کلان دانشگاه در این سه حوزه نیازمند هفکری اساتید، کارکنان و دانشجویان است.
در ادامه این نشست، مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت گفت: رجوع به پیشوایان دینی یکی از مهمترین عوامل حفظ وحدت در مذاهب مختلف است. امروز دشمن تمام توان خود را برای خدشه وارد کردن به اتحاد و وحدت مسلمانان به کار گرفته و برای ترمیم جهان اسلام، از آسیب های وارده باید شرایط و بستری برای حفظ اتحاد صورت گیرد.
مولوی اسحاق مدنی ادامه داد: نباید منافع شخصی و اهداف سیاسی را به اسلام ترجیح داده و مقدمات تفرقه را ایجاد کنیم، بلکه ضروری است با تبیین اصولی وحدت، جوانان و دانشجویان را به دست‌یابی به این مهم تشویق کنیم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹