تاریخ انتشارجمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۴۰۶۳۶۳
کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق از تظاهرات کنندگان صلح‌جو در این کشور خواست صف خود را از خرابکارانی که قصد منحرف کردن مطالبات مردمی را دارند جدا کنند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق از تظاهرات‌کنندگان صلح‌جو خواست صف خود را از کسانی که می‌خواهند به خواسته‌هایشان آسیب برسانند و روند تظاهرات عمومی را تحریف کنند، جدا کنند.
به گزارش وبگاه خبری شبکه تلویزیونی «الرشید»، «ارشد الصالحی» رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق تاکید کرد این کمیته با اعتقاد به مبانی حقوق بشر در آزادی بیان و تظاهرات مسالمت آمیز از همه اقشار مردم عراق بدون هیچ تبعیضی حمایت می‌کند .
وی افزود: این کمیسیون همچنان بر خواسته خود از دولت برای شناسایی تک تیراندازانی تاکید دارد که قتل جوانان مسالمت جو و کسانی را رقم زدند که در جریان تظاهرات‌ها به سمت هرج و مرج و خرابکاری نرفتند. نیروهای امنیتی هم همان طور که مدافع خاک کشور هستند، حفاظت از معترضانی که حقوق خود را مطالبه می‌کنند از وظایف خود می‌دادند.
شهرهای مرکزی و جنوبی عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته شاهد برگزاری تظاهرات مردمی در اعتراض به اوضاع نابسامان معیشتی و اقتصادی، نبود اشتغال و عدم جدیت مسئولان عراقی برای ریشه‌کن کردن فساد در این کشور است. این اعتراض‌ها که  با توافق طرفین (معترضان و دولت) برای دو هفته به دلیل مراسم اربعین متوقف شد، از ۲۵ ماه مذکور (سوم آبان) از سرگرفته شد.
شمار جان‌باختگان که بسیاری از آنان در شرایطی مبهم و مشکوک جان باخته‌اند، به بیش از دویست پنجاه نفر رسیده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما