تاریخ انتشارجمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۴۰۶۳۵۹
کارشناسان چینی خواستار همکاری جهانی برای پیشگیری و کنترل شیوع آنفلوانزا در کمپین روز جهانی آنفلوانزا و کنفرانس دانشگاهی سال ۲۰۱۹ شدند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از شینهوا، کارشناسان چینی خواستار همکاری جهانی برای پیشگیری و کنترل شیوع آنفلوانزا در کمپین روز جهانی آنفلوانزا و کنفرانس دانشگاهی ۲۰۱۹ شدند.
این کمپین که در پکن برگزار شد در تلاش است تا شیوع این بیماری و مرگ و میر ناشی از‌ آن را کاهش دهد. 
طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، حدود ۵ تا ۱۰ درصد از بزرگسالان و ۲۰ تا ۳۰ درصد از کودکان در سراسر جهان هر ساله مبتلا به آنفلوانزا می‌شوند و در این میان حدود ۲۹۰ هزار تا ۶۵۰ هزار نفر در اثر این بیماری می‌میرند.
لی بن، معاون کمسیون بهداشت ملی (NHC) در مراسم افتتاحیه با موضوع «آنفلوانزا را بشناس»  از آنفلوانزا و جلوگیری از آنفلوانزا می‌گوید: «هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی با آنفلوانزا مبارزه کند».
به گفته وانگ دایان، مسؤول مرکز ملیآنفلوانزا موسسه ملی CNIC برای پیشگیری و کنترل بیماری ویروسی، مرکز ملی آنفلوانزا چین (CNIC) هر ساله آموزش فنی را به کشورهای ASEAN ارائه می‌دهد.
بیش از ۸۰۰ نماینده NHC، انجمن علوم و فناوری چین و برخی سازمان های بین‌المللی در این کنفرانس مباحثات عمیقی درباره موضوعاتی از جمله استراتژی آنفولانزای جهانی برگزار کردند.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹