کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مازندران سوگوار رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)

5 آبان 1398 ساعت 11:52

استان مازندران در سالروز رحلت ختم نبوت حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و شهادت فرزند گرامی اش امام حسن مجتبی (علیه السلام) غرق در عزا و ماتم است.


به گزارش بلاغ، دیشب و امروز عاشقان و پیروان پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش در مناطق مختلف استان مازندران با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها و مصلاها در رثای رحلت بهانه آفرینش، پیامبر مهربانی و شهادت فرزند پاکش امام مجتبی عزاداری کردند.

محفل‌های عزاداری صبح امروز با قرائت زیارت نامه رسول اکرم (صل الله علیه و آله) با مشارکت انبوه از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت همراه بود.

ظهر امروز هم عزاداران و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در ساری از میدان شهید قاسمی به سمت امامزاده یحیی(ع) مراسم مرثیه خوانی و سینه زنی برگزار کردند.

ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در سالروز وفات پیامبر مهربانی‌ها، در جای جای استان گرد هم آمده‌اند و با شرکت در مراسم‌ ها به سوگواری پرداختند.

حرکت هیات عزاداری نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و انتظامی از به مناسبت سالروز ارتحال آخرین فرستاده خداوند، حضرت محمد (ص) برای هدایت بشریت و کریمه اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) از دیگر آیین این روز در مازندران بود.

همزمان با ۲۸ ماه صفر و سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت سبط اکبرش، آیین خاص از جمله پخت غذا های نذری و توزیع بین نیازمندان به همین مناسبت در سطح  استان انجام شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 405588

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/405588/مازندران-سوگوار-رحلت-پیامبر-اکرم-ص-شهادت-امام-حسن-مجتبی-ع

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com