تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
کد مطلب : ۴۰۵۰۷۴
چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی والیبال برای تیم ایران با ثبت نتایج ضعیف به پایان رسید. در سالی که تیم ملی شانس زیادی برای رفتن به روی سکو داشتند، با ۷ شکست، ۴ پیروزی و ۱۲ امتیاز به کار خود پایان دادند.
۰
plusresetminus
پایان کار تیم ملی والیبال با 7 شکست و 4 پیروزی/کولاکوویچ: برخی بازیکنان تجربه و آمادگی جام جهانی را نداشتند
تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی از ساعت ۷:۰۰ صبح دیروز مقابل لهستان صف آرایی کرد و در پایان ۳ بر صفر بازنده شد تا پرونده اش در این مسابقات با شکست بسته شود. ایگور کولاکوویچ تیم ملی را با ترکیب میلاد عبادی پور، پوریا یلی، امیر حسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت پور روانه زمین کرد.ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان
لهستان شروع خوبی در ابتدای بازی داشت و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز پشت سر گذاشتند. شاگردان هینن در حمله و دریافت عملکرد بهتری نسبت به ایران داشتند و هرچند ایران در دفاع خوب عمل کرد اما لهستان دومین تایم استراحت فنی را نیز با برتری ۱۶ بر ۱۳ پیروز پشت سر گذاشت. در ادامه سرویس های خوب لهستان نیز باعث افزایش اختلاف امتیاز و برتری ۱۸ بر ۱۳ این تیم شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. وقفه ایجاد شده تاثیری در روند امتیاز گیری لهستان نداشت و شاگردان هینن اختلاف امتیاز را به عدد ۷ رساندند. در نهایت لهستان با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ ست اول را به سود خود خاتمه داد.
ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

دو تیم شروع برابری تا امتیاز ۲ داشتند تا اینکه درخشش لئون باعث برتری ۶ بر ۲ لهستان شد. ۴ اختلاف برتری لهستان کولاکوویچ را مجبور به گرفتن تایم استراحت کرد که تاثیری نداشت و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود لهستان همراه شد. با شروع بازی دفاع خوب یلی و آبشارهای شفیعی بازی را در امتیاز ۸ برابر کرد. بازی تا امتیاز ۹ برابر پیش رفت و در ادامه ایران ۱۰ بر ۹ پیش افتاد تا هینن تقاضای تایم استراحت دهد. همین وقفه یک بار دیگر باعث برتری لهستان شد و در نهایت دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود حریف همراه شد. آبشارهای لهستان اختلاف را افزایش و حساب کار ۲۱ بر ۱۶ به سود لهستان شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. در نهایت این ست ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان به پایان رسید.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان
نمایش خوب شاگردان هینن ادامه داشت و ست سوم را با ۴ اختلاف امتیاز و نتیجه ۴ بر صفر آغاز کردند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر  ۴ به سود لهستان  همراه شد. دومین تایم استراحت فنی هم با برتری لهستان همراه شد. لهستان با برتری در حمله، دفاع، دریافت و استفاده از اشتباهات ایران اختلاف امتیاز را افزایش داد و ۱۹ بر ۱۱ به پیشتازی در زمین ادامه داد. در نهایت ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان به پایان رسید.

کولاکوویچ: مقابل بهترین تیم جهان بازی کردیم
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال در نشست خبری بعد از بازی مقابل لهستان گفت: ابتدا به تیم لهستان برای این پیروزی و مدال نقره تبریک می‌گویم.  می‌توانستیم چیزهای زیادی در این بازی بیاموزیم چون بازیکنان ما مقابل یکی از بهترین تیم‌های دنیا قرار گرفتند، شاید در این زمان لهستان بهترین تیم باشد هرچند که مدال نقره را کسب کردند.در بخش هایی از بازی خیلی تحت تاثیر لهستان قرار گرفتیم یا شاید ممکن است پس از این تورنمنت طولانی خسته شده باشیم.

وی ادامه داد: اغلب بازیکنان جوان خسته هستند و همین باعث شد اتفاقات خاصی در بازی رخ دهد. امروز آنها فرصت این را داشتند تا مقابل بهترین تیم جهان بازی کنند و نمی‌توانند انرژی خود تا بازی آخر را به دست آورند. ولی در پایان درک می‌کنم این را چون برخی از بازیکنان آسیب داشتند  برخی بدون تجربه و برخی آماده سازی خوبی برای این تورنمنت نداشتند. فکر کنم این بازی مهم بود چون لهستان مدال نقره را جشن گرفت.
پایان کار تیم ملی در جام جهانی
بدین ترتیب چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی والیبال برای تیم ایران با ثبت نتایج ضعیف به پایان رسید. در سالی که تیم ملی شانس زیادی برای رفتن به روی سکو داشتند، با ۷ شکست، ۴ پیروزی و ۱۲ امتیاز به کار خود پایان داد.

تیم خسته ایران پس از پشت سر گذاشتن تورنمنت‌های پرفشار بازی‌های آسیایی، قهرمانی جهان، لیگ ملت‌ها، مرحله نخست انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا بار دیگر با تیم اصلی راهی جام جهانی شد. کولاکوویچ با آغاز جام تیم اصلی را روانه زمین کرد تا دو شکست مقابل تیم سوم روسیه و تیم نه چندان مطرح مصر داشته باشد. پس از این شکست کولاکوویچ لب به اعتراف گشود و در نشست خبری اعلام کرد تیم خسته است و نیاز به انرژی دارد!

برزیل قهرمان شد
اما در پایان مسابقات جام جهانی، عنوان قهرمانی به تیم برزیل رسید. تیم ملی والیبال برزیل در بازی آخر خود در این رقابتها به دیدار ایتالیا رفت در حالی که قهرمانی خود را قطعی شده می دید. هر چند برزیل به چند نفر اصلی خود در این دیدار استراحت داد ولی سلسائو با قدرت در سه ست پیاپی و با امتیازهای ۲۵- ۲۰، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۵ حریف خود را شکست داد تا برزیل همه دیدارهای خود را در این رقابت‌ها با برد به پایان رسانده باشد.

ژاپن بهترین تیم آسیا لقب گرفت
در آخرین دیدار جام جهانی والیبال تیم ملی والیبال ژاپن به دیدار کانادا رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید. ژاپنی ها با این پیروزی در رده چهارم قرار گرفتند تا به عنوان بهترین تیم آسیایی بالاتر از ایران و استرالیا قرار بگیرند. تیم ملی ژاپن با عملکردی خیره کننده در این دوره از مسابقات زنگ خطر را در والیبال آسیا برای ایران به صدا در آورد. رقابت‌های جام جهانی هر چهار سال برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در چهارمین حضورش در جام جهانی عنوان هشتمی دوره گذشته را تکرار کرد. تیم ملی  در سال ۱۹۹۱ یازدهم، در جام جهانی ۲۰۱۱ نهم و در سال ۲۰۱۵ هشتم شد. برزیل توانست با برتری در تمام دیدارها و کسب ۳ امتیاز در هر مسابقه قاطعانه قهرمان شود و لهستان و آمریکا نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين