حمایت آتش به اختیاری از هنرمندان بومی؛

نخستین «جمعه بازار هنری» در آمل برپا شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۴۰۴۸۶۱
نخستین جمعه بازار هنری مازندران در آمل به صورت آتش به اختیار با هدف توجه به تولیدات داخلی و حمایت از هنرمندان بومی در زمینه فرهنگ و هنر اجرا شد.
۰
plusresetminus
نخستین «جمعه بازار هنری» در آمل برپا شد
مهیار کمانگری فعال فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ گفت: با توجه به نام سال با عنوان رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شد و همچنین با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در بین مردم به صورت آتش به اختیار با هدف توجه به تولیدات داخلی و حمایت از هنرمندان بومی در زمینه فرهنگ و هنر اقدام و طرح جمعه بازار هنری را ارائه دادیم.

وی با بیان اینکه در این بازار 30 هنرمند با 40 غرفه مختلف حضور دارند، تصریح کرد: در ابتدا طبق فراخوان 20 هنرمند اعلام آمادگی کردند و از زمان افتتاح هر هفته دو الی سه نفر برای حضور در این بازار اعلام آمادگی می کنند.

مجری طرح اولین جمعه بازار هنری استان مازندران با اشاره به اینکه این جمعه بازار اولین هایپر هنری استان است عنوان کرد: در این هایپر هنری صنایع های دستی هنری مختلفی از جمله صنایع چوبی، معرق و منبت، سفال، نقاشی میترال، دریم کچر، تن پوش سنتی، مانتو، روبالشتی، شمع سازی، پیکسل، عروسک و... برای فروش در معرض دید هنردوستان قرار گرفته است.

وی از استقبال گرم و پرشور هنردوستان شهرستان آمل از این بازار هنری خبر داد و گفت: این گونه فعالیت ها ابتدا شروع سختی در پیش دارند اما زمانی که شکل بگیرند روز به روز روند کارها بسیار آسان تر و راحت تر از قبل می شوند. تصور ما بر آن بود که از آبان ماه منتظر رونق این بازار هنری باشیم ولی خوشبختانه این بازار از ابتدا مورد توجه بازدیدکنندگان عزیز قرار گرفت و با استقبال گرمشان ما را مورد لطف خود قرار دادند.

کمانگری با بیان اینکه تمام تلاش مان این است که از هنر و هنرمندان حمایت شود تا به جایگاه مناسب برسند و هنر آنها شناخته شود بیان کرد: تنها مشکل ما کمبود جا و مکان است و اگر هفته های آتی بیش از 5 هنرمند به جمع مان افزوده شود جایی برای پذیرش این هنرمندان نداریم تا بتوانیم از صنایع دستی و هنری آنها بهره مند شویم. لذا نیازمند حمایت مسئولین در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد و اداره میراث فرهنگی آموزشگاه های تخصصی جهت آموزش به علاقه مندان هنر دارد گفت: علاقه مندان به هنر می توانند با مراجعه به این ادارات و شرکت در کلاس های آموزشی مهارت های لازم را کسب کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰