کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر نفت: قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

ایسنا، , 1 مهر 1398 ساعت 5:59

وزیر نفت گفت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم و قانون نیز اجازه انجام این کار را نداده است.به گزارش بلاغ، بیژن زنگنه دیروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران درباره صحت صحبت‌های جایگاهداران مبنی بر افزایش قیمت بنزین و دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه برای جایگاهداران از مردم، اظهار کرد: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده است و برداشتی که در این باره شده درست نیست. هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم و قانون نیز اجازه انجام این کار را نداده است.

وی همچنین درباره مصوبه روز گذشته شورای اقتصاد درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی تأکید کرد: هنوز هیچ تصمیمی نهایی نشده است.

وزیر نفت درباره صحبت‌های اخیر در مورد افزایش گوگرد بنزین که توسط سازمان محیط زیست اعلام می‌شود، واکنش نشان داد و افزود: من تا کنون این صحبت‌ها را از سازمان محیط زیست نشنیده‌ام و بخش‌های دیگری این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند.

زنگنه همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا وزارت نفت در تولید بنزین سوپر مشکلی دارد یا خیر، عنوان کرد: ما در تولید بنزین هیچگونه مشکلی نداریم. این مسئول درباره طرح فراگیر پالایشی سیراف نیز گفت: هم‌اکنون مهم‌ترین اولویت ما تکمیل طرح فراگیر پالایشی سیراف با ظرفیت روزانه ۳۶۰ هزار بشکه است که به معنای واقعی زنجیره پتروپالایشگاهی هستند، مراحل اولیه آنها پالایشگاه‌هایی هستند که ۸ میلیون تن نفتا تولید می‌کنند، نفتا هم خوراک الفینی بسیار باارزشی است.

زنگنه با‌اشاره به رویکرد وزارت نفت برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها، ادامه داد: حتما از این سیاست حمایت خواهیم کرد و اگر شخصی تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد و منابع مالی طرح را تامین کند از آن حمایت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا طی دو روز اخیر اتفاق خاصی در تاسیسات نفتی ایران رخ داده است و به تاسیسات نفتی ایران حمله سایبری شده است، افزود: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند، همه این خبرها دروغ است و ما آمادگی خوبی داریم.

وزیر نفت در پاسخ به این سؤال که در شورای هماهنگی اقتصادی روز گذشته موضوع فاز ١١ مطرح شد، خبر داد: مسئله فاز ١١ تمام شد و بحث آن مطرح شده است و نیازی به اخذ کمک از صندوق توسعه نیست و مجوز شورای اقتصاد کافی بود که آن هم مشکلی وجود ندارد.

زنگنه با بیان این‌که تحریم‌های آمریکا، ضد بشریت و ضد محیط زیست است، تصریح کرد: به ما اجازه نمی‌دهند دستگاه‌هایی که از سوزاندن گوگرد و گازهای غیر استاندارد جلوگیری می‌کنند را وارد کشور کنیم. این در شرایطی است که ما این دستگاه‌ها را خریداری و پول آن را نیز پرداخت کرده‌ایم اما اجازه حمل آنها را به ما نمی‌دهند. وی ادامه داد: به این دلیل است که می‌گوییم این تحریم‌ها، هم ملت ایران را هدف قرار داده و هم ضد بشری است و به جنایت علیه بشریت منجر می‌شود.


کد مطلب: 403939

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/403939/وزیر-نفت-قیمت-بنزین-افزایش-نمی-یابد

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com