تاریخ انتشاريکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد مطلب : ۴۰۱۲۵۵
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: برای رونق حوزه پژوهش در دانشگاه‌ها که از ارکان آموزش عالی است گام اول را باید اساتید و اعضای هیأت علمی بردارند.
۰
plusresetminus

به  گزارش بلاغ،حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت وگو با خبرنگار  با اشاره به اینکه باید به مقوله پژوهش در دانشگاه ها توجه جدی شود، گفت: پژوهش دانشگاهی باید برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی به عنوان کار موظفی در نظر گرفته شود همچنین در این حوزه گام اول را باید اساتید و اعضای هیأت علمی بردارند.
* اساتید دانشگاهی به کار تحقیقاتی بپردازند
وی افزود: اگر اساتید دانشگاه های ما به کار تحقیقاتی و پژوهشی علاقه مند بوده و فعالیت های علمی شان را بر محور تجربه و ایجاد ایده انجام دهند بدون شک دانشجویان به سوی کار پژوهشی سوق پیدا خواهند کرد.

* حمایت دولت سرعت کار پژوهش را افزایش می دهد
کلانتری تصریح کرد: فعالیت هدفمند پژوهشی و تحقیقاتی نه تنها باعث ارتقاء علمی می شود بلکه در رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی و مسائل اقتصادی نقش محوری دارد. که در این رابطه باید به این نکته اشاره کنم حمایت دولت می تواند سرعت کار پژوهش را افزایش دهد.
* در حوزه پژوهش دچار ضعف هستیم
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: من معتقدم در حوزه پژوهشی در دانشگاه ما دچار ضعف هستیم چراکه باید در مرحله اول اعضای هیأت علمی خود را به اثبات برسانند تا دانشجویان برای فعالیت های تحقیقاتی ترغیب شوند.
* وضعیت پژوهشی دانشگاه ها مناسب نیست 
وی افزود: در حال حاضر وضعیت پژوهشی  دانشگاه ها مناسب نیست اما اکنون فصل ارتقاءکیفیت است که باید مراکز دولتی، نهادهای خصوصی و بنگاه های اختصاصی ریسک پذیر بوده و حمایت لازم را انجام دهند شاهد نتایج و دستاوردهای خوبی خواهیم بود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹