تاریخ انتشارشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
کد مطلب : ۴۰۱۱۴۳
تعدادی از بزرگترین ناشران آمریکایی شکایتی را علیه یک شرکت فناوری به نام آئودیبل تقدیم دادگاه کرده و آن را به علت استفاده از یک فناوری هوش مصنوعی مورد پیگرد قرار دادند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از انگجت، تعدادی از بزرگترین ناشران آمریکایی شکایتی را علیه یک شرکت فناوری به نام آئودیبل تقدیم دادگاه کرده و آن را به علت استفاده از یک فناوری هوش مصنوعی مورد پیگرد قرار دادند. این پنج ناشر که از بزرگترین ناشران کتاب در آمریکا هستند، می گویند استفاده از فناوری یادشده موجب نقض حقوق مالکیت معنوی آنها شده است.

 
از جمله ناشران یادشده می توان به هچت، هارپر کالینز، مک میلان، پنگوئن و سیمون و شوستر اشاره کرد. قابلیت هوش مصنوعی یادشده به کاربران برنامه ائودیبل امکان می‌دهد تا فایل صوتی یک کتاب را به متن تبدیل کنند. این مساله باعث می شود تا افراد بدون خریداری یک کتاب بتوانند عملا آن را با دریافت فایل صوتی در اختیار داشته باشند و حقوق مالکیت معنوی ناشران را نقض کنند.
هدف از ارائه این خدمات کمک به دانشجویان اعلام شده بود، اما خدمات مذکور عملا در دسترس تمامی مشترکان خدمات این شرکت قرار می گیرد.
با توجه به اینکه فناوری یادشده توسط شرکت آمازون ابداع شده، پای این شرکت نیز به درگیری یادشده باز شده و انتظار می رود دادگاه ظرف چند ماه آینده به پرونده این شکایت رسیدگی کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹