تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۰۰۸۱۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: تا زمانی که صنعت مونتاژ در کشور فعالیت می کند نیاز به تحقیقات و کار پژوهشی احساس نخواهد شد، باید صنعت مولد در رقابت بوده تا نیاز به پژوهش نمایان شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار  با اشاره به نقش پژوهش در باز کردن گره‌های مشکلات اقتصادی کشور گفت: به اعتقاد من برای رونق پژوهش در کشور باید اتفاقات زیادی انجام شود که ایجاد مراکز پژوهشی، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از جمله آن است، در واقع افزایش قراردادهای صنعتی می‌تواند نقش محوری در رشد و ارتقاء فعالیت‌های تحقیقاتی ایفا کند.
* دولت باید ازفعالیت‌های پژوهشی حمایت کند
وی با تأکید بر حمایت دولت از کار پژوهشی افزود: در کشورهای دنیا اگر قراردادی میان دانشگاه و حوزه صنعت بسته شود بخشی از هزینه را دولت آن کشور در قالب مالیات تقبل می‌کند که در این رابطه باید بگویم  دولت ما هم باید تسهیلاتی را ارائه داده و از کار پژوهشی حمایت کند.
معتمدی تصریح کرد: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان که کارکرد پژوهشی دارند تا حدودی به مهارت افزایی و رسیدن به دستاوردهای علمی کمک کرده است اما باید طبق قوانین و مقررات زیر ساخت‌های کار تحقیقاتی ایجاد شود تا صنعت کشور به داخل گرایش پیدا کند.
* رقابت صنعت مولد نیاز به پژوهش را نمایان می‌کند
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تا زمانی که صنعت مونتاژ در کشور فعالیت می کند نیاز به تحقیقات و کار پژوهشی احساس نخواهد شد، باید صنعت مولد در رقابت باشد تا نیاز به پژوهش نمایان شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما