تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۰۰۲۵۵
نماینده مجلس شورای اسلامی یکی از راه‌های خنثی کردن تحریم‌ها را تقویت شرکت‌های دانش بنیان دانست و خواستار توجه و حمایت بیشتر از این شرکت‌ها شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،روح‌الله حضرت‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان باید در کشور جدی گرفته شود، گفت: در برخی موارد می‌بینیم که شرکت‌های دانش بنیان به دلیل مشکلات بودجه‌ای نمی‌توانند کار خود را ادامه و توسعه دهند و این امر باعث خسران می‌شود، اما اعضای این شرکت‌ها نباید دلسرد شوند بلکه باید بیش از پیش به ادامه کار امیدوار باشند و در عین حال مطالبات خود را نیز پیگیری و دنبال کنند تا به نتیجه برسد.
وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی نیز که مسؤولیت تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیان را برعهده دارد باید با اتخاذ برنامه‌ای مدون و درست از این شرکت‌ها حمایت کند تا باعث رشد آنها شود، رشد این شرکت‌ها در واقع روند توسعه کشور را تسریع می‌کند.
* اهمیت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در عبور از تحریم‌ها
حضرت‌پور با اشاره به اهمیت نقش شرکت‌های دانش بنیان در عبور از تحریم‌ها اظهار داشت: اگر این شرکت‌ها مورد حمایت بیشتری قرار گیرند به طور قطع نقش مهمی در خنثی کردن تحریم‌ها خواهند داشت اما متاسفانه گاهی اوقات این حمایت‌ها به خوبی انجام نمی‌شود، برخی از شرکت‌های دانش بنیان نسبت به این مسأله گلایه دارند.
نماینده ارومیه در مجلس رشد شرکت‌های دانش بنیان در کشور طی سال‌های اخیر را چمشگیر دانست و گفت: زمینه توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور فراهم است بنابراین باید با حمایت بیشتر از این شرکت‌ها زمینه فعالیت‌ و توسعه آنها را فراهم کرد تا کشور نیز از این مسأله بیش از اینها نفع ببرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹