تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۱۳۹
معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از صادرات ۴ میلیارد دلاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، محسن صالحی‌نیا ضمن تبریک دهه ولایت در نشست شورای اداری شهرستان گناباد گفت: یک هزار و 100 واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سال گذشته ۴ میلیارد دلار کالا به‌کشورهای هدف صادر کردند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به‌سال رونق تولید که رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری کردند، افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی و تمرکزی که در حوزه صادرات صورت گرفت برنامه‌ها محقق شد و سال گذشته صادرات در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور افزایش یافت و پیش‌بینی می‌کنیم که این روند در سال جاری نیز با مدیریت جهادی مثبت باشد و همه باید بر اساس رونق تولید عمل کنیم.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نگاهی توسعه‌گرا به واحدهای صنعتی دارد و حوزه صادرات یکی از این ابزارها برای واحدهای صنعتی است.
صالحی‌نیا با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران صنعتی بیان کرد: جذابیت‌ها و مزایای فراوانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد و تعداد قرارداد و مساحت واگذاری زمین به متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در کشور طی سال گذشته هر کدام 62 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: سال گذشته 2 هزار و 357 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد و 39 هزار شغل جدید فراهم شد.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های خاصی در هر نقطه از کشور وجود دارد که باید مانند خوشه‌های صنعتی که موفق هستند در قالب‌هایی مانند آن عملیاتی شود.
صالحی‌نیا با اشاره به اینکه هم‌اکنون بالغ بر ۱۰۰ خوشه صنعتی در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: خوشه‌های صنعتی قابلیت‌های فراوانی دارند و ارزش افزوده بالایی به‌وجود می‌آورند و سازمان هم با حمایت خود از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و در حال حاضر هم ۴۰۰ خوشه صنعتی در حال مطالعه و بررسی کارشناسی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تضمین صندوق ضمانت صنایع کوچک برای واحدهای صنعتی، افزود: سرمایه صندوق ۱۲۰ میلیارد تومان بوده که تا ۶ برابر تضمین می‌کند و پیگیری‌های لازم برای افزایش سرمایه صندوق برای حمایت بیشتر از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط انجام شده است.
وی عنوان کرد: برای بسترسازی تولید و اشتغال در ۸۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی سراسر کشور هیچگونه وجهی برای خرید زمین از متقاضیان دریافت نمی‌شود و فقط حق انتفاع دریافت می‌شود تا صنعتگران در اسرع وقت واحد خود را راه‌اندازی و به‌بهره‌برداری برسانند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹