کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کولاکوویچ: گفته بودم خوب نیستیم

سد محکم روسیه مقابل تیم ملی والیبال انتخابی آسیا، آخرین شانس ایران برای رسیدن به المپیک

22 مرداد 1398 ساعت 0:34

تیم ملی والیبال ایران با قبول شکست برابر روسیه در رقابت‌های انتخابی المپیک، شانس صعود به المپیک توکیو در سنت‌پترزبورگ را از دست داد و حالا باید چشم به مسابقات قاره‌ای داشته باشد.تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ یکشنبه شب در شهر سنت‌پترزبورگ به مصاف تیم روسیه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. با این شکست ایران از صعود به المپیک 2020 بازماند تا روسیه جواز حضور در توکیو را بدست آورد.

ست اول؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود روسیه
تیم ملی والیبال ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، امیر غفور، حضرت پور و پوریا فیاضی شروع کرد.ابتدا روسیه ۲ بر صفر پیش افتاد اما ایران توانست کار را با نتیجه ۵ بر ۳ به سود خود جلو ببرد و وقت استراحت فنی اول را با نتیجه ۸ بر ۷ تمام کند. موزرسکی ستاره تیم روسیه که از ابتدا در ترکیب روس‌ها قرار نداشت، در ادامه بازی به این تیم اضافه شد تا قدرت میزبان بیشتر شود. بازی پایاپای دو تیم تا امتیاز تساوی ۱۰- ۱۰ پیش رفت و روسیه توانست روی خطای دو ضرب پوریا فیاضی به امتیاز ۱۱ برسد.
همین مسئله درخواست ایران برای بازبینی صحنه مشکوک خطای تور بازیکن روسیه را در پی داشت و باعث توقف طولانی مدت بازی شد اما رای داور بر نگشت. روس‌ها قدر این برتری خود را دانستند و با ایجاد اختلاف امتیاز، سوت وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود این تیم به صدا درآمد. میزبان با حمایت تماشاگرانش شکاف امتیازی با ایران را با نتایج ۱۹ بر ۱۴ و سپس ۲۲ بر ۱۷ ادامه داد و در نهایت این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پایان رساند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه
امتیاز اول این ست به ایران رسید ولی روسیه خیلی زود این امتیاز را جبران کرد و کار تا امتیاز ۶ به صورت مساوی جلو رفت. اشتباه میلاد عبادی پور و سرویس خوب موزرسکی باعث شد تا روس‌ها دو امتیاز منتهی به وقت استراحت فنی اول را به دست بیاورند و بازیکنان دو تیم با نتیجه ۸ بر ۶ (به سود روسیه) نزد مربیانشان بروند. ایران بعد از بازگشت به زمین بازی را به تساوی ۱۰- ۱۰ کشاند اما با دو دفاع خوب موسوی و یک ضربه این بازیکن توانست ۱۳ بر ۱۰ از حریفش پیش افتد. این برتری اما تداوم نداشت و روسیه با جبران امتیازات بازی را ۱۶ بر ۱۵ به سود خود کرد و وقت استراحت فنی دوم اعلام شد.ملی پوشان کشورمان بعد از وقت استراحت، عملکرد خوبی داشتند و تا امتیاز ۲۰ از روسیه پیش بودند اما روسیه ۲۱ بر ۲۰ پیش افتاد. این ست هم در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه تمام شد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه
بازی کم نقص روسیه در این ست هم ادامه داشت. این تیم با سرویس‌های خوب بازیکنانش و اشتباهات ملی پوشان کشورمان وقت اول استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ به سود خود تمام کرد. با گذشت بازی، اختلاف امتیاز حتی به عدد ۴ رسید و شاگردان ایگور کولاکوویچ ۱۱ بر ۷ از روسیه عقب افتادند اما بازی در امتیاز ۱۲ مساوی شد. ایران با بازی بهتر توانست از حریفش جلو بزند و با امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به استقبال وقت دوم استراحت فنی برود.

ملی پوشان کشورمان بعد از وقت استراحت فنی برتری خود را به روسیه دیکته کردند و ۲۰ بر ۱۷ از حریفشان پیش افتادند تا روس‌ها را مجبور به گرفتن وقت استراحت کنند. بازی در این ست روی امتیاز ۲۱- ۲۱ مساوی شد و مجددا کار تا نتیجه ۲۳- ۲۳ با تساوی پیش رفت اما روس‌ها امتیاز ۲۵ را به دست آوردند و در نهایت پیروز میدان شدند. تیم ملی والیبال ایران پیش از این موفق شده بود برابر کوبا با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی برسد و مکزیک را هم با نتیجه ۳ بر صفر شکست بدهد ولی با باخت مقابل روسیه شانس المپیکی شدن در این کشور را از دست داد.

کولاکوویچ: گفته بودم خوب نیستیم!
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال بعد از شکست برابر تیم ملی روسیه گفت: هر چند 3 بر صفر شکست خوردیم، اما دیدار نزدیکی داشتیم. ما برابر قهرمان لیگ ملت‌ها بازی کردیم که تیم بسیار قدرتمندی است. در هر سه ست نمایش نزدیکی داشتیم.

وی ادامه داد: در لحظات حساس بازی، روسیه در دفاع عملکرد خوبی داشت و از ما پیش افتاد. متاسفانه ما شانس صعود به المپیک را در این مرحله از دست دادیم اما مبارزه و تلاش ما ادامه دارد تا بتوانیم در مرحله بعدی انتخاب المپیک به هدف اصلی خود که صعود به المپیک است، دست پیدا کنیم. ما باید بازی روسیه را فراموش کنیم و اگر چه شانس زیادی داشتیم اما نمی‌توانیم به زمین بازگردیم و باید همه چیز را فراموش کنیم. روسیه از ما بهتر عمل کرد و توانست سهمیه المپیک را کسب کند.

کولاکوویچ در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: قبل از شروع مسابقات گفتم که تیم ما فرم خوب لیگ ملت‌ها را ندارد و دلیل این موضوع نیز مصدومیت و بیماری برخی از بازیکنان است. تیم ما از نظر بدنی در این مسابقات آمادگی قبل را نداشت.با همه این اوصاف ما تمام تلاش خود را کردیم تا برابر روسیه آماده باشیم و تمام سعی خود را برابر روسیه انجام دادیم و با همه مشکلات، بازی نزدیکی به نمایش گذاشتیم و سعی کردیم عملکرد خوبی داشته باشیم. کولاکوویچ در پایان گفت: ما برابر روسیه‌ای بازی کردیم که یکی از گران‌ترین و موفق‌ترین تیم‌های دنیا است و نیز هواداران خود را در ورزشگاه می‌دید. بازی کردن در این فضا بسیار سخت بود اما ما تلاش خود را کردیم ولی روسیه از ما بهتر بود و برنده شد.

شانس بالا برای صعود
درست است که تیم ملی والیبال نتوانست جواز صعود به المپیک را در روسیه بدست آورد، اما هنوز کار تمام نشده و تیم ایران یک فرصت دیگر دارد تا بتواند نام خود را به لیست تیم‌های حاضر در توکیو اضافه کند. رقابت‌های انتخابی قاره آسیا فرصت طلایی برای تیم ملی والیبال ایران است که بتواند با اول شدن در این مسابقات جواز صعود به المپیک را دریافت کند. این مسابقات با حضور ۸ تیم از
۱۶ تا ۲۲ دی ماه در چین برگزار می‌شود و از تیم ملی ایران به عنوان شانس نخست برای اول شدن نام برده می‌شود.


کد مطلب: 399912

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/399912/سد-محکم-روسیه-مقابل-تیم-ملی-والیبال-انتخابی-آسیا-آخرین-شانس-ایران-رسیدن-المپیک

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com