تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۳۹۶۱۱۴
مشاور اجرایی معاون آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه احساس نیاز به دانشگاه باید در صنعت ایجاد شود، گفت: وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعتی کشور در عصر حاضر این است که از مونتاژکاری به سمت نوآوری سوق پیدا کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،صبح امروز سیدمهدی امینی در همایش طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار که در سالن جلسات اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه احساس نیاز به دانشگاه باید در صنعت ایجاد شود، اظهار کرد: وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعتی کشور در عصر حاضر این است که از مونتاژکاری به سمت نوآوری سوق پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در دنیا روند تحول دانشگاه‌ها به ترتیب از آموزش‌محوری، پژوهش‌محوری و کارآفرینی به ماموریت‌گرایی بوده است، افزود: در این مدت صنایع نیز همگام با دانشگاه‌ها یک روند تحولی را از نیروی بخار، الکتریسیته و تولید انبوه و فناوری اطلاعات به سمت سایبرفیزیک، هوش مصنوعی و IOT طی کرده‌اند.

مشاور اجرایی معاون آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه طرح تاپ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه را طراحی شده است، ادامه داد: این طرح در شهریور ماه سال ۹۷ ابلاغ شد و اهدافش این است تا پژوهش های انجام شده در کشور عملیاتی و به مرحله اجرایی برسد.

وی با بیان اینکه طرح تاپ یک طرح تقاضامحور است، عنوان کرد: در این طرح از سه بخش بنگاه‌های اقتصادی، نهاد حاکمیتی به عنوان حلقه واسط بین طرفین تقاضا و عرضه و بخش سوم سربازان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها استفاده می‌شود.

امینی تصریح کرد: این طرح به گونه‌ای طراحی شده است که یک مکانیزم برد_برد را برای دانش و صنعت کشور فراهم می‌کند و از آنجایی که در دوران تحریم‌ها چاره‌ای به جز استفاده از دانش بومی وجود ندارد این طرح می‌تواند این امکان را فراهم کند.

وی با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده از طریق طرح تاپ یک نوع اشتغال پایدار خواهد بود، خاطرنشان کرد: ساختار اجرایی این طرح به گونه‌ای بوده که در همه استان‌ها دارای دبیرخانه بوده و سپس از طریق دبیرخانه متمرکز و کمیته راهبری بر حسن اجرای این طرح نظارت خواهد شد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما