در بازدید از مراکز درمانی غرب مازندران اعلام شد

2 راهکار وزیر بهداشت برای حل مشکلات بیماران کلیوی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
کد مطلب : ۳۹۶۰۷۰
وزیر بهداشت گفت: برای حل مشکلات بیماران کلیوی کشور دو مسیر را در پیش گرفته ایم یکی اینکه روند بیماری زایی و فشارخون به عنوان یکی از عوامل بیماری های غیرواگیر را کند کنیم و راه دیگری بهبود و گسترش فضای فیزیکی و افزایش دستگاه ها و ماشین های دیالیز است.
۰
plusresetminus
2 راهکار وزیر بهداشت برای حل مشکلات بیماران کلیوی
به گزارش بلاغ، سعید نمکی در بازدید از پروژه‌های درمانی و بهداشتی نوشهر و چالوس ارزیابی کمبودها و مسائل درمانی را هدف سفر به غرب مازندران بیان کرد و افزود: بخشی از پروژه‌های درمانی از قبل شروع شد و تکمیل آن نیازمند مساعدت مالی است.

وی با اشاره به نیمه کاره بودن اورژانس، ایزولو بیمارستان نوشهر افزود: در اسرع وقت با تأمین امکانات برای بهره برداری آن در سال جاری کمک خواهیم کرد.

وزیر بهداشت بخش دیالیز را از دیگر نیازمندی‌های بیمارستان نوشهر بیان کرد و ادامه داد: شیفت دیالیز کمتر از نرم مورد انتظار بود و سعی می‌کنیم این مساله رفع شود و افزایش فضای فیزیکی، ماشین‌ها و دستگاه‌های دیالیز پیگیری می‌شود.

این مسئول مسائل کنترل فشارخون را در پیشگیری از بیماری‌ها ضرورت دانست و فشار خون را عامل بسیاری از بیماری‌ها از جمله نارسایی‌های کلیه بیان کرد.

وزیر بهداشت همچنین در بازدید از بخش های مختلف بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس و در بازدید از بخش دیالیز این بیمارستان، گفت: یکی از نتایج طرح ملی بسیج کنترل فشار خون، پیشگیری از نارسایی های کلیوی و نیاز به خدمات دیالیز است که می تواند مشکلات مردم و نظام سلامت را کاهش دهد.

وی گفت: برای حل مشکلات بیماران کلیوی کشور دو مسیر را در پیش گرفته ایم یکی اینکه روند بیماری زایی و فشارخون به عنوان یکی از عوامل بیماری های غیرواگیر را کند کنیم و راه دیگری که کوتاه مدت است، بهبود و گسترش فضای فیزیکی و افزایش دستگاه ها و ماشین های دیالیز است.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر نیز پیشرفت فیزیکی اورژانس جدید را در مجموع ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: این اورژانس مهرماه بهره‌برداری می شود.

محمد سلطان‌تویه اظهار کرد: اورژانس فعلی که در حال خدمت به همشهریان و مسافران است، دارای چهار تخت سرپایی و چهار تخت بستری است و از نظر استانداردهای اورژانس، استانداردهای لازم را ندارد.

وی افزود: اورژانس جدید بیمارستان در بنایی به وسعت هزار و ۲۵۰ مترمربع شامل ۱۲ تخت سرپایی، ۲۴ تخت بستری، یک تخت ایزوله رانپزشکی و یک تخت ایزوله عفونی در دست ساخت است و طبق برنامه باید در مهرماه سال جاری به بهره برداری رسد.

سلطان‌تویه پیشرفت فیزیکی تاسیسات مکانیکی را ۸۵ درصد، برق ۵۰ درصد، ابنیه ۷۵ درصد و در مجموع ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: منابع آن برای ابنیه کلاً از سوی وزارت بهداشت تامین شده است ولی برای موتورخانه و دیگر نیازها مانند اکسیژن ساز و غیره نیازمند اعتبار هستیم.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موتورخانه و دیگر نیازمندی ها را هشت میلیارد ریال بیان کرد.

بازدید از بیمارستان های طالقانی و رازی چالوس، بیمارستان نوشهر، افتتاح مرکز درمانی در مزگاه و نشست بررسی مسائل فراروی بخش بهداشت و درمان از جمله برنامه های سفر یکروزه وزیر بهداشت به مازندران است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸