تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۰۱
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: یک مدیریت ناهماهنگ و غیر متمرکز در کشور وجود دارد که این چالش را نیز باید ما در مجلس و دولت حل کنیم همچنین شهرداری یک سری پروژه‌ها و نیازمندی‌هایی از قیر تا نقدینگی و مجوز دارد که ما به آن کمک می‌کنیم.
۰
plusresetminus
مدیریت ناهماهنگ و غیر متمرکز در کشور وجود دارد
به گزارش بلاغ، علی‌محمد شاعری در آیین افتتاح مجتمع تولیدی شهید گرائیلی نکا با اشاره به لزوم مشارکت و همگرایی آحاد مردم و مسئولان برای ساختن شهر، اظهار کرد: هیچ راهی نداریم مگر اینکه این مفاهمه صورت بگیرد تا قبول کنیم که مشکلات بزرگ و چالش‌های اصلی شهر و منطقه را با همکاری و همراهی هم می‌توان حل کرد.

وی افزود: این فضا اکنون در شهر نکا وجود دارد و به همین دلیل می‌بینیم که در این شهر پروژه‌های مختلفی یکی پس از دیگری به ثمر می‌نشیند که باید قدر این نعمت را همه ما بدانیم.

نماینده مردم بهشهر نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان برگزاری جلسات منظم با حضور شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی پنج شهر شرق مازندران در وزارت کشور، خاطرنشان کرد: همه ما برای هم ظرفیت هستیم باید از این ظرفیت استفاده کنیم و این اساس کار ما است.

این مسئول به بیان پروژه‌های اجرایی سطح شهر نکا پرداخت و اضافه کرد: همه پروژه‌های مدیریت شهری دست شهرداری نیست بلکه شهرداری در کشور ما برعکس سایر شهرداری‌های دنیا همه کاره شهر نیست چراکه کلید شهر در تمام دنیا دست شهرداری و کلید روستا دست دهیار است.

شاعری گفت: ولی یک مدیریت ناهماهنگ و غیر متمرکز در کشور وجود دارد که این چالش را نیز باید ما در مجلس و دولت حل کنیم همچنین شهرداری یک سری پروژه‌ها و نیازمندی‌هایی از قیر تا نقدینگی و مجوز دارد که ما به آن کمک می‌کنیم.


* اجرای سریعتر پروژه قرمرض نکا

وی به یکی از پروژه‌های زیرساختی شهر نکا اشاره و تصریح کرد: علاوه بر اینکه به شهرداری و شورای شهر برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری کمک می‌کنیم در سایر پروژه‌ها نیز باید وظیفه خود را نجام دهیم که بزرگترین پروژه کنونی شهر نکا فاضلاب شهری است که پنج سال به طول انجام خواهد کشید و یک سال از آن گذشته و 80 میلیارد تومان نیز برای آن مصوب شده است.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه فاضلاب شهری شهرهای ساری، نکا، بهشهر و گلوگاه در یک ردیف بودجه قرار گرفتند که در نکا از اواخر سال قبل شروع شده همچنین مجوز پارک جنگلی قرمرض گرفته شده و با اعتبار 400 میلیون تومان در اختیار شهردار نکا قرار داده شد و منتظر هستیم هرچه سریعتر عملیات مبلمان این طرح از سوی شهردای نکا آغاز شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: راهکار حمایت از شهرداری برای اجرای این طرح در شورای برنامه‌ریزی شهرستان است که باتوجه به گرفته شدن مجوز از سازمان جنگل‌ها این پروژه در اختیار شهرداری نکا قرار گرفته است.

این مسئول توسعه بیمارستان امام حسین(ع) را سومین پروژه در حال اجرای شهر نکا خواند و اضافه کرد: سقف سوم این طرح با 64 تخت خواب زده شده و تا پایان سال 99 نیز باید به اتمام برسد.

وی گفت: ورودی شهر نکا نیز انجام شد که در سال 96 این پروژه به بهره‌برداری رسید و کمک به کارخانه آسفالت نیز در این شهر انجام شده است.

* نکا شهری که ساحل ندارد

نماینده مردم بهشهر نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره باینکه نکا تنها شهری است که ساحل ندارد تأکید کرد: به طول سه کیلومتر مجوز از وزارت دفاع تا عمق 60 متر مجوز لازم از وزارت دفاع درحال دریافت است تا این مردم مجبور نباشند برای اینکه از دریا استفاده کنند به شهرهای دیگر بروند.

این مسئول به موضوع افت فشار آب شهر نکا نیز پرداخت و افزود: با هزینه سه‌ونیم میلیاردتومان پروژه تأمین آب شهری نکا در هفته آینده افتتاح خواهد شد تا بخش عمده‌ای از افت فشار آب در سطح شهر نکا حل شود.

شاعری بیان کرد: توسعه شهر از توسعه روستاها جدا نیست و همه تلاش ما این است که در توسعه روستایی تمام گاز هزارجریب را در نکا وصل کنیم تا تمام 74 روستای این منطقه مشکل گاز نداشته باشند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶