کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیر اوقاف و امور خیریه نکا اعلام کرد

اجرای 11 پروژه عمرانی بقاع متبرکه در شهرستان نکا

18 تير 1398 ساعت 17:30

مدیر اوقاف و امور خیریه نکا با بیان در دست اقدام بودن 11 پروژه عمرانی در امامزادگان این شهرستان گفت: در آینده نزدیک از ضریح امامزاده شاهرضا منطقه لایی نکا پرده‌برداری می‌شود.


حجت‌الاسلام مهدی صالحی خواجه‌وند در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به ایام تکریم و گرامیداشت امامزادگان و بقاع متبرکه همزمان با دهه کرامت، اظهار کرد: در شهرستان نکا 64 بقعه وجود دارد که 9 مورد از آن در مراحل ساخت و ساز قرار دارند.

وی افزود: تعمیرات ساختمان، محوطه و سرویس بهداشتی این بقعه‌های متبرکه ازجمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده که برخی ازجمله امامزاده حسنعلی روستای کچپ محله در مراحل پایانی قرار دارند و به زودی افتتاح می‌شود.

مدیر اوقاف و امور خیریه نکا با بیان اقدامات صورت گرفته برای ساخت زائر سرا در امامزادگان روستاهای این شهرستان، خاطرنشان کرد: در این مدت دو زائر سرا در روستاهای للرد و سورک از بخش هزارجریب نکا ساخته و مورد بهره‌بردرای قرار گرفته است.

این مسئول از اجرای 11 پروژه عمرانی در سطح بقاع متبرکه شهرستان خبر داد و اضافه کرد: برای ساخت و نصب ضریح امامزادگان نیز در سالیان اخیر در نکا اقدام شد که در مجموع پنج امامزاده این شهرستان صاحب ضریح شدند که از این جمله امامزدگان می‌توان به روستاهای نوذرآباد و قلعه سر که در پایان کار قرار دارند اشاره کرد.

صالحی از برگزاری مراسم پرده‌برداری ضریح جدید امامزاده شاهرضا منطقه لایی در هزاجریب نکا خبر داد و تصریح کرد: این مراسم در 24 تیرماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

وی افزود: ساخت و نصب این ضریح نزدیک به 50 میلیون تومان هزینه داشت که هزینه‌های سنگ و شیشه نیز به آن اضافه می‌شود که این هزینه‌ها از طریق وام 40 میلیونی دریافت شده از اوقاف، کمک‌های مردمی و نذورات ریخته شده در خود امامزاده ساخه و تکمیل شد.

مدیر اوقاف و امور خیریه نکا گفت: همچنین در هفته آینده کلنگ طرح توسعه حسینیه روستای سفیدکوه نیز با حضور مدیرکل اوقاف و مسئولان شهرستان بر زمین کوبیده خواهد شد که این حسینیه نسبتاً جدید ساخت است اما باتوجه به اینکه از آشپزخانه برخوردار نبوده و مردم در کوچه و حیات برای مراسم مختلف اقدام می‌کردند نسبت به توسعه حسنیه اقدام می‌شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 395797

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/395797/اجرای-11-پروژه-عمرانی-بقاع-متبرکه-شهرستان-نکا

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com