تاریخ انتشاريکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
کد مطلب : ۳۹۳۳۸۴
پلیس نژادپرست آمریکا در جنایتی دیگر، یک جوان آفریقایی‌تبار 24 ساله را در حالی که مسلح نیز نبود، با 34 گلوله کشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، نمایشنامه کشتار سیاهان توسط پلیس‌های نژادپرست و قاتل هر هفته در یک ایالت آمریکا به صحنه می‌رود. هفته گذشته در ایالت «تنسی» و شهر «ممفیس» پلیس، جوان سیاه پوستی را به ضرب گلوله کشت که به دنبال آن درگیری‌های خشونت‌آمیزی نیز میان تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی به وقوع پیوست که به زخمی شدن دست کم ۲۴ مامور پلیس انجامید. این بار در ایالت کالیفرنیا یک جوان 24 ساله آفریقایی تبار در حالی که مسلح نیز نبود، هدف ۳۴ گلوله دو نیروی امنیتی قرار گرفت و کشته شد.

دفتر پلیس لس‌آنجلس اعلام کرد «رایان توییمان» یک آمریکایی آفریقایی تبار ۲۴ ساله بود که هدف ۳۴ گلوله نیرو‌های امنیتی قرار گرفت و از شدت جراحت‌های وارده و «اعمال بیش از حد زور» در بیمارستان از پا درآمد. به ادعای پلیس چند هفته‌ای بود که نیرو‌های امنیتی در جست‌وجوی فرد قربانی بودند.
به گفته دفتر پلیس لس آنجلس، «رایان توییمان» که تا حد مرگ زخمی شده بود، در بیمارستان جان خود را از دست داد.

تحقیقات درباره روشن شدن موضوع آغاز شده است. دو پلیس متهم در حال گذراندن مراحل اداری هستند. در ایالت کالیفرنیا تیراندازی به سوی خودرو به جز مواردی که تهدیدی قریب‌الوقوع در کار باشد، ممنوع است.در ویدئویی که از این حادثه منتشر شده است، مشاهده می‌شود که هنگامی که یکی از نیروهای پلیس درب خودرو را باز کرد، این جوان 24 ساله به همراه یک مسافر داخل خودرو بود.گفته می‌شود مسافر این جوان صدمه‌ای ندیده و خودرو را ترک کرده است.
خانواده جوان مقتول خواستار اجرای عدالت در مورد فرزندشان شده‌اند. خواسته‌ای که معمولا در آمریکا نسبت به پلیس‌های قاتل به خصوص زمانی که مقتول سیاه پوست باشد اعمال نمی‌شود. طی چند سال گذشته و به دنبال کشتارهای هدفمند سیاهان توسط پلیس آمریکا جامعه سیاهان این کشور جنبشی تحت عنوان « جان سیاهان ارزش دارد» راه انداخته‌اند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰