تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۳۹۲۲۴۵
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد از عملکرد شهرداری درحوزه‌های مختلف اعلام نارضایتی کرد و گفت: نمره 10 هم به عملکرد شهرداری نمی‌دهم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مهرداد علی پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه از عملکرد شهرداری پس از سیل رضایتی ندارم، اظهار کرد: با گذشت چندماه اما همه چیز گویای این است که شهرداری در این زمینه خدماتی ارائه نداده است.

وی افزود: پل موقت جهادگران را نگاه کنید؛ زیر لوله را یک متر آب شسته و امکان سقوط خودرو وجود دارد، پل کرگانه نیز که دیواره ساحلی آن فرو ریخته و هر آن امکان دارد پل عابر کنار آن سقوط کند.

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه شهرداری پل‌های روی رودخانه را بدون مطالعه احداث کرد، افزود: یکی از عوامل سیل بهمن‌ماه خود پل بود، با دلیل و مدرک می‌گویم که شهرداری در این مورد قصور کرده است.

وی بیان کرد: با وجود اینکه چندماه از سیل گذشته اما چهره شهر عادی نشده است؛ باید سرعت کار را بالا ببرند تا فصل بارندگی آغاز نشده است.

علی پناه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری قابل قبول نیست، تصریح کرد: من به عملکرد شهرداری نمره 10 هم نمی‌دهم، مجموعه مدیریت شهری به دنبال موضوعاتی هستند که به شهرداری ربطی ندارد.

وی گفت: حقوق عقب‌افتاده، وضع مبلمان شهری، آسفالت، فضای سبز و وضع پروژه‌های عمرانی که سرانجام نامشخصی دارند گویای عملکرد ضعیف شهرداری است.

این عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد تأکید کرد: نه شهرداری و نه شورای شهر روی ریل قرار ندارند و به‌هیچ‌عنوان از عملکرد شهرداری رضایت ندارم، وضع روان آب‌ها، پیگیری پسماند، همه دلیلی بر ضعف مدیریت شهری است.

علی پناه ادامه داد: شما شهر را نگاه کنید پر است از ضایعاتی‌هایی که بهداشت عمومی شهر را به خطر انداخته، زمانی که 350 مطب زباله‌های عفونی را با زباله‌های خانگی یکی می‌کنند و توسط ضایعاتی‌ها به شهر برمی‌گردند؛ پل مازیار به سمت اسدآبادی مملو از ضایعاتی است.

وی تأکید کرد: به شهرداری می‌گوییم به این ضایعاتی‌ها اخطار بدهید و پلمپ کنید؛ پاسخشان این است که مجوز دارند، این در حالی است که ضایعاتی تعریف دارد و باید آهن‌پاره‌ها و پلاستیک‌ها را جمع‌آوری کند نه زباله‌های تر و خانگی که بهداشت عمومی را تهدید کند.

این عضو شورای شهر از وضع چنارها نیز انتقاد کرد و گفت: چنارها را کرم ساقه‌خوار و سوسک درختی به علت عدم کود دهی و آبیاری از بین برد، این موارد همه نشان از عملکرد ضعیف شهرداری دارد.

علی پناه افزود: شهرداری در جذب سرمایه‌گذار یا جذب مطالبات شهرداری از مردم و ادارات نیز عملکرد مطلوبی نداشته است، نکته دیگر اینکه جذب شهرداران مناطق نیز بر اساس اسناد بالادستی نبوده است.

وی با بیان اینکه از شهرداری سؤال کردم که داد 20 میلیارد و 500 میلیون تومان اوراق را کجا هزینه کرده اما پاسخی ندادند، بیان کرد: با اینکه با کمبود پارکینگ مواجه هستیم اما به نظر می‌رسد شهرداری عوارض حذف پارکینگ را برای پرداخت حقوق و دستمزد هزینه می‌کند.

این عضو شورای شهر در ادامه با بیان اینکه پروژه‌هایی مانند تقاطع غیره مسطح 24 متری کاکاوند به کوی فلسطین، پل آیت‌الله کمالوند به شصت متری، ناصرخسرو به شصت متری و شصت متری به بلوار ولایت در دستور کار شهرداری قرار ندارد، تصریح کرد: این در حالی است که این پروژه‌ها با زیرگذر بهارستان در دل یک قرارداد هستند اما شهرداری پاسخ دهد کار به کجا کشید.

علی پناه در پایان گفت: طبق ماده 72 قانون شهرداری‌ها می‌گوید، شهرداری موظف است هر شش ماه یک‌بار منقضی به 15 هرماه لیست جامع درآمدها و هزینه‌ها را با تأیید شورا به سمع مردم برساند و سه نسخه به وزارت کشور تحویل دهد، اما شهرداری تاکنون سه گزارش را به شورا ارائه نکرده و این نقض صریح قانون است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما