قهرمان و رکود دار پرتاب دیسک آسیا گفت: گرفتن پاداش مدال در بازی‌های آسیایی توسط افراد دیگر حلال نیست و باید این پول‌ها به کسی که زحمت کشیده برسد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، احسان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد عدم حضورش در مسابقات دایموند لیگ مراکش اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من باید در این رقابت شرکت می‌کردم تا امتیازات لازم را برای حضور در فینال جمع کنم، اما متأسفانه دعوتم نکردند. مدیر برنامه‌هایم اعلام کرد مراکشی‌ها گفتند حدادی را دعوت نمی‌کنیم و به او ویزا هم نخواهیم داد.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ورزشکار سوریه‌ای هم به من گفت به او هم ویزا ندادند و نمی‌تواند به مراکش برود.  نمی‌دانم واقعا علت این کارها در ورزش چیست.

*برای حضور در دایموند لیگ لدن هم مشکل خواهم داشت

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد این‌که آیا اعتراضی به مسئولان برگزاری مسابقات خواهد کرد یا خیر، گفت: اعتراض هم کنیم فایده‌ای ندارد. میزبان آنها هستند و دوست نداشتند من شرکت کنم. متأسفانه امتیاز این مرحله از دست رفت. پیش از این ۱۰ امتیاز داشتم و می‌توانستم به فینال بروم. اما حالا هیچ چیز مشخص نیست. مرحله بعد هم در لندن برگزار می‌شود و آنجا هم برای گرفتن ویزا مشکل خواهیم داشت.

* در رقابت با بهترین‌ها بودم/ جوایز زیادی را به خاطر نداشتن اسپانسر از دست می‌دهم

حدادی در پاسخ به این سوال که آیا در آمریکا هم سابقه‌ای برگزار می‌شود یا خیر، گفت: من در کورس رقابت با برترین‌های جهان بودم و مسابقه دادن در آمریکا الآن فایده‌ای ندارد. همه چیز در دایموند لیگ است.

وی عنوان کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر تحریم‌ها هیچ اسپانسر خارجی هم از ما حمایت نمی‌کنم. من اگر در دایموند لیگ سوم هم می‌شدم حداقل ۲۵ هزار دلار از اسپانسرها می‌توانستم جایزه بگیرم، اما با این شرایط نمی‌شود. متأسفانه در داخل هم حمایتی وجود ندارد. اردوهایی هم که اعزام می‌شویم با هزار و یک مشکل انجام می‌شود.

 

* کسی که برای مدال زحمتی نکشیده پاداشش حلال نیست

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد این‌که آیا پاداش‌ها را دریافت کرده‌اید یا خیر، گفت: هنوز هیچ پاداشی برای بازی‌های آسیایی دریافت نکرده‌ام. نمی‌دانم علت این تاخیر هم چیست.

وی در مورد این‌که پاداش مربیان او را دبیر فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی دریافت کرده‌اند، افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: از این موضوع علت چندانی ندارم، اما هر کسی که زحمت کشیده باید پاداش بگیرد. درست است مربی‌ام خارجی بود، اما حسین توکلی هم به عنوان مربی ایرانی کنارم بود و زحمات زیادی کشید. من در کنار آن از افراد دیگری هم برای قهرمانی کمک گرفتم. کسی که زحمتی برای پاداش‌ها نکشیده، نمی‌تواند پولش حلال باشد. امیدوارم حداقل پاداش خودم را هرچه زودتر بدهند.

* تا دو هفته دیگر در آمریکا هستم

حدادی در مورد ادامه برنامه‌هایش تا مسابقات قهرمانی جهان گفت: دو هفته دیگر در اردوی آمریکا هستم و پس از آن به ایران برمی‌گردم. مک ویلکینز مربی‌ام قرار است با پرتابگران چینی در این کشور اردو داشته باشد و من هم احتمالا به آنجا می‌روم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸