تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۹۲۲۲۰
جنبش فتح اعلام کرد که مردم فلسطین در روز بیست و پنجم ژوئن در اعتراض به برپایی نشست اقتصادی منامه که با هدف فیصله دادن به مسئله فلسطین برگزار می‌شود، اعتصاب عمومی خواهند داشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،جنبش فتح در اعتراض به برگزاری اجلاس اقتصادی منامه در روز بیست و پنجم ژوئن، اعتصاب فراگیر برای آن روز در همه سرزمین‌های فلسطینی را خواستار شد.

فتح در بیانیه ای که شنبه شب پس از برگزاری نشست دبیران منطقه‌ای این جنبش در مناطق مختلف کرانه باختری منتشر کرد، گفت: دولت آمریکا در کنار رژیم اشغالگر صهیونیستی و دشمنان ملت فلسطین به دشمنی و هجمه خود از طریق فیصله دادن به مسئله فلسطین و مشروعیت بخشی اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین فلسطین ادامه می‌دهند.

به گزارش وبگاه شبکه  روسیا الیوم، این جنبش بر یکپارچگی موضع خود با سازمان آزادی بخش فلسطین در مخالفت با معامله قرن و نشست اقتصادی منامه تاکید کرد و اعتصاب عمومی و فراگیر در روز سه شنبه بیست و پنجم ژوئن 2019 در مخالفت و محکومیت نشست اقتصادی منطقه را خواستار شد که اصل و ماهیت مسئله فلسطین را هدف گرفته است.

فتح بر ضرورت تشدید و اوج گیری مقاومت مردمی علیه اشغالگری و جوخه‌های شهرک نشینان در همه مناطق تماس با اشغالگران در روز چهارشنبه بیست و ششم ژوئن یعنی دومین روز از نشست منامه تاکید کرد.

جمال محیسن، عضو کمیته مرکزی فتح هم در همین راستا در اظهاراتی خبری گفت: فعالیت‌هایی را با حضور همه احزاب ملی و مردم فلسطین برای روز بیست و چهارم ژوئن یعنی یک روز قبل از برگزاری کنفرانس در اعتراض به آن تدارک دیده‌ایم و روز بیست و پنجم ژوئن هم اعتصاب فراگیر خواهد بود.

وی افزود: انجام این فعالیت‌ها با هدف مخابره کردن پیام ملت فلسطین به رژیم اشغالگر، دنیا و شرکت کنندگان در نشست منامه است و محتوای پیام مزبور این است که نشست منامه ننگ و خیانت و خنجری از پشت به ملت فلسطین است.

محیسن تاکید کرد: وقت آن رسیده که کشورهای عربی برای پایان دادن به اشغالگری تلاش کنند و ائتلافی عربی برای آزادسازی فلسطین تشکیل شود.

آمریکا و بحرین اعلام کرده‌اند که نشست اقتصادی بحرین به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح معامله قرن قرار است طی روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه برگزار شود.

طرح صلح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹