تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۳۹۲۲۱۹
هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان فیروزآباد گفت: تلاش داریم تا فیروزآباد در نقشه جهان به‌عنوان شهر دست‌بافته‌های داری از سوی سازمان یونسکو معرفی شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،درنا شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار  در فیروزآباد اظهار داشت: صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین محمل‌هایی است که بشر توسط آن مبانی فرهنگی و تمدنی خویش را ثبت و منتقل می‌کند.

وی افزود: اهمیت صنایع‌دستی به‌اندازه‌ای است که دهم ماه ژوئن را به این اسم نامگذاری کرده و در ایران این روز با بیستم خردادماه مصادف است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فیروزآباد ادامه داد: از اهمیت صنایع‌دستی در ایران همین بس که کشور ما سومین تولیدکننده صنایع‌دستی در جهان است و این موضوع در سالی که با شعار رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده بسیار جلوه‌گر بوده و جایگاه ویژه خود را نمایان‌تر می‌کند.

شهبازی اضافه کرد: چه‌بسا با حمایت از هنرمندان و صنعت‌گران صنایع‌دستی می‌توان بر قسمت اعظمی از مشکلات اشتغال و رونق اقتصادی غلبه کرد.

وی بیان داشت: بیستم تا بیست و ششم خردادماه فرصت و بهانه‌ای شد برای معرفی بیشتر صنایع‌دستی بومی ایرانی که در هر منطقه با توجه به شرایط اقلیمی و آداب و فرهنگ آن دیار با گونه متفاوتی از این آثار روبه‌رو هستیم و همین موضوع ایران را جزو برترین کشورهای دارای هنرهای سنتی جهان قرار داده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فیروزآباد با اشاره به اینکه این شهرستان دارای بیش از 10هزار بافنده درزمینهٔ دست‌بافته‌های داری است، گفت: حق فیروزآباد است که به‌عنوان شهر جهانی دست‌بافته‌های داری معرفی شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا فیروزآباد در نقشه جهان به‌عنوان شهر دست‌بافته‌های داری از سوی سازمان یونسکو معرفی شود.

وی تصریح کرد: محدثه صفری به‌عنوان کارآفرین و تولیدکننده که نشان مرغوبیت کالا را از سوی سازمان یونسکو دریافت کرد از افتخارات جامعه هنرمندان شهرستان فیروزآباد است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين