تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۳۹۱۸۱۴
رئیس هیأت والیبال استان کرمانشاه گفت: دعوت به تیم ملی در اختیار هیچ باشگاه یا فردی نیست و تنها از طریق فدراسیون و ابلاغ به هیأت‌های ورزشی انجام می‌گیرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمد منصوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به موفقیت‌های اخیر تیم ملی والیبال که در بازه زمانی ابتدا «ب» فصل اوقات فراغت نونهالان و نوجوانان قرار گرفته و از طرفی در این ماه از سال هیچ رویداد بزرگ ورزشی در سایر رشته‌ها نداریم، بدون شک شاهد حضور علاقمندان بسیار زیادی در سالن‌های ورزشی خواهیم بود.

رئیس هیأت والیبال استان کرمانشاه ادامه داد: تیم ملی والیبال کشورمان پس از کسب پنج برد در مقابل تیم‌های بزرگ جهان در هفته‌های آتی در ارومیه و اردبیل در مقابل حریفان قرار خواهد گرفت و همین مساله سبب ایجاد شور و هیجان خاصی در بین ورزش دوستان و ورزشکاران رشته والیبال در کشور خواهد شد.

وی در ادامه به ضرورت عملکرد مثبت تیم ملی و کسب موفقیت در جذب استعداد همگانی به سمت این ورزش، گفت: در تاریخچه حضور تیم ملی در مسابقات مختلف، شاهد هستیم هرگاه که تیم ملی عملکرد غیرقبولی از خود به نمایش می‌گذارد نوآموز چندانی به سمت آن ورزش جذب نخواهد شد، اما با توجه به موفقیت‌های اخیر تیم ملی و درخشش بازیکنان جوان ما شاهد ورزشکاران در سالن‌های ورزشی والیبال خواهیم بود.

*کار کردن با نونهالان و نوجوانان باید توسط مربیان با سابقه انجام شود

منصوری با اشاره به وظایف خطیر هیأت‌های ورزشی در کنار این حضور علاقمندان، گفت: پس از ایجاد علاقه در بین نونهالان، نوجوانان مهمترین مساله در باشگاه‌های ورزشی توسط مربیان در نحو برخورد با این قشر حساس جامعه است، چرا که کوچکترین بی‌ادبی و یا بی‌احترامی به آن‌ها تا سال‌ها در ذهن آن‌ها نقش خواهد بست.

این بازیکن اسبق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با حساس خواندن برخورد مربیان، یادآور شد: در حالی که آموزش و تربیت نوآموزان سخت‌ترین و مهمترین بخش مربیگری در جامعه ورزشی است، در جوامع ورزشی شاهد هستیم مربیان با کمترین درجه مربیگری در حوزه نونهالان فعال خواهند شد و این مساله بارها سبب فرار برخی از استعدادهای خاص این ورزشی از رشته ورزشی شده است.

منصوری تصریح کرد: کار کردن با نونهالان و نوجوانان به بالاترین سطح دانش مربیگری نیازمند است و باید توسط مربیان با سابقه انجام شود تا شاکله اصلی جسمی و استعدادی یک ورزشکار به نحو‌احسن پرورش یافته و علاقه لازم برای انجام فعالیت ورزشی در طول سال‌ها فعالیت در وی شکل بگیرد.

وی با مهم خواندن بحث اخلاق در کنار دانش مربیگری، اضافه کرد: یکی دیگر از مسائلی که سبب ایجاد شور و انگیزه در نوآموزان می‌شود اخلاق صحیح برخورد با یک نوآموز ورزشی است که امیدواریم توسط مربیان رشته والیبال رعایت شود.

رئیس هیأت والیبال استان کرمانشاه با اشاره به برخی سودجویی به وسیله بازی با کلمات و اسامی، یادآور شد: در جامعه شاهد هستیم که باشگاه‌های ورزشی با هدف جذب مالی اقدام به یک سری بازی با کلمات همچون «آکادمی» و «دعوت به تیم ملی» و یا زیر نظر «بالاترین سطح مربی» می‌کنند که کذب بوده و تنها با هدف جذب مالی انجام می‌شود.

منصوری با مخاطب قراردادن خانواده‌های نونهالان و نوجوانان، تصریح کرد: خانواده‌ها توجه داشته باشند که دعوت به تیم ملی در اختیار هیچ باشگاه یا فردی نیست و تنها از طریق فدراسیون و ابلاغ به هیأت‌های ورزشی انجام می‌گیرد و تشکیل آکادمی و مدرسه والیبال نیز نیازمند طی یک سری فرایند قانونی است و اعطای مجوز آن توسط هیأت والیبال انجام می‌شود و مدرک و سطح مربیان فعال در استان نیز در هیأت والیبال قابل ارزیابی و بررسی بوده و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به هیأت والیبال در این خصوص اطلاعات لازم را کسب کنند.

این بازیکن اسبق تیم ملی بالاترین ابزار مقابله با سوء‌استفاده را هوشیاری خانواده‌ها دانست و گفت: امیدواریم خانواده‌ها با هوشیاری کامل قبل از ثبت‌نام فرزندان خود اقدام به جستجو و تحقیق کرده و از اتلاف وقت، استعداد و هزینه خود و فرزندان خود جلوگیری کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما