تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۸۸
نماینده تبریز در مجلس گفت: بنا بر این است که از خریدار شرکت ماشین‌سازی خلع‌ید شود، اما گمانه‌زنی‌ها از اداره این شرکت در قالب یک کنسرسیوم حکایت دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  با انتقاد از وضعیت ایجاد شده ماشین‌سازی تبریز به‌دنبال واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، گفت: شرکت ماشین‌سازی تبریز در حال حاضر در شرایط بلاتکلیفی به سر می‌برد و تکلیف آن  هنوز مشخص نشده است. 

وی افزود: قربانعلی فرخزاد که یکی از اخلالگران بازار ارز بود و شرکت ماشین‌سازی نیز به وی واگذار شده بود در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و بنا شده که موضوع واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز خلع‌ید شود و سیاست سازمان خصوصی‌سازی مشخص شود که در این باره می‌خواهد چه کاری انجام دهد، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هنوز رسما اعلام نشده که این خلع‌ید انجام شده است یا خیر. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبت‌های زیادی مطرح می‌شود که برای اداره ماشین‌سازی تبریز بناست کنسرسیومی تشکیل شود و تعدادی سرمایه‌گذار، کار اداره این شرکت را در دست بگیرند. 

سعیدی خاطرنشان کرد: الان بخشی از اموال قربانعلی فرخزاد فروخته و حقوق کارگران پرداخته شده، اما با این شرایط نمی‌توان کار را پیش برد و باید وضعیت ماشین‌سازی تبریز تعیین تکلیف شود. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امروزه شرکت ماشین‌سازی شرایط بسیار بدی را پشت سر می‌گذارد و در ضعیف‌ترین شرایط خود به سر می‌برد، یک کارخانه‌ای که جزو صنایع مادر است و ماشین‌ابزار تولید می‌کند و امروز در شرایط تحریم باید ماشین‌ابزارهای مورد نیاز داخل کشور را تولید می‌کرد، به این شرایط در حالت احتضار به سر می‌برد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما