تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۳۹۱۵۵۰
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران گفت: شاداب‌سازی دانش آموزان در مدارس تنها به اجرای موسیقی نیست بلکه شرایطی ایجاد کنیم که دانش آموزان در مکان آموزشی ایجاد لذت و آرامش کنند.
۰
plusresetminus
شاداب‌سازی دانش‌آموزان تنها به اجرای موسیقی نیست/ کمک 80 میلیاردی اولیا و خیرین به پروژه مهر
به گزارش بلاغ، همایش مدیران مدارس میاندورود با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، معاون هماهنگی و ارزیابی عملکرد، معاون آموزش متوسطه اداره کل و رئیس آموزش و پرورش میاندورود در هتل بادله برگزار شد.

محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در این مراسم با بیان اینکه دنیای امروز دنیای پرفراز و نشیبی است که باید واقعیت‌ها را در برنامه‌ریزی بگنجانیم و به درستی در کنار آموزش به نیاز فرهنگی و گردشگری دانش آموزان توجه کنیم، اظهار کرد: از رویاپردازی به دور باشیم و واقعیت‌های اجتماعی را به درستی رصد و در کف مدرسه پیاده و دانش آموزان را به یک چشم نگاه کنیم.

وی بیان کرد: شاداب سازی دانش آموزان در مدارس تنها به اجرای موسیقی نیست بلکه شرایطی ایجاد کنیم که دانش آموزان در مکان آموزشی ایجاد لذت و آرامش کنند.

شعبانی با تاکید بر اینکه محور فعالیت آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: به توانمندی دانش آموزان با اولویت مدرسه محوری توجه کنیم و پروژه مهر گامی موثر درجهت توسعه و شکوفایی مدارس است.

وی تصریح کرد: سکنات رفتار ادبیات معلم در ادبیات و زندگی دانش آموزان تاثیرگذار است و مدیران و معلمان باید به این امر توجه داشته باشند.

شعبانی با بیان اینکه با تکیه بر مشارکت بچه‌ها مدارس را جذاب کنیم، افزود: به مسائل گل آرایی، نوشته خوب دیوار، رنگ آمیزی تابلو و نرده‌ها و پنجره‌ها، تمیزی در و دیوار بسیار توجه شود همچنین در مدارس مسابقات فرهنگی و هنری را پررنگ‌تر کنیم.

وی تاکید کرد: در مدارس تنها به تدریس و علم توجه نشود بلکه تابستان بسیار تاثیرگذار است باید در مدارس و کانون‌های فعالیت‌های پرورشی به مسائل فرهنگی و اجتماعی دقت شود.

سید حسن نصیری معاون هماهنگی و ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش مازندران نیز، گفت: سال گذشته اولیاء و خیرین مازندران 80 میلیارد ریال به اجرای پروژه مهر به آموزش و پرورش کمک کردند.

وی افزود: اگر به پرورش دانش آموزان توجه شود قطعا از لحاظ علمی و آموزشی نیز شاهد رشد آنان در میادین مختلف خواهیم بود.

سیدحسین نصیری اظهار کرد: مدیران به نکات ثبت نام توجه کنند و دریافت هرگونه وجهی به جز برای کتاب و بیمه حوادث اجازه دریافت پولی را ندارند.

وی گفت: متولدین نیمه دوم سال 91 و نیمه اول سال 92 ورودی‌های کلاس اولی هستند و تاریخ ثبت‌نام دانش آموزان تا اواخر مرداد است که مدیران می‌توانند تا شهریور اقدام به ثبت نام دانش آموزان کنند.

معاون هماهنگی و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: شناسایی اولیای بی‌سواد در برنامه ثبت نام است تا در بحث ریشه کنی بی‌سوادی نیز بتوانیم گام برداریم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹