مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

اختصاص 148 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های حمایتی

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۳۹۱۵۳۴
مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به ثبت نام 8 هزار روستایی برای وام اشتغال گفت: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه های حمایتی اختصاص یافت.
۰
plusresetminus
اختصاص 148 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های حمایتی
به گزارش بلاغ، کامران اصغری در جلسه کار گروه اشتغال با اشاره به تخصیص ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های حماتی استان گفت: در راستای پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی مقام معظم رهبری دستور داد از این اعتبار استفاده شود که با تصویب مجلس به تمام دستگاه‌ها اختصاص یافت و با تشکیل سامانه طرح عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی سبب رونق تولید و توسعه مشاغل سبب و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود تصریح کرد: در حوزه روستایی هشت هزار نفر برای دریافت وام خود اشتغالی نفر ثبت نام کردند و با توجه به شرایط سامانه و رسته شغلی در همه حوزه‌ها تسهیلات پرداخت شد.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی مازندران افزود: استان مازندران در حوزه کشاورزی و گردشگری حرف اول را می‌زند اما اهداف دولت و نظام تاکید در میزان پرداخت تسهیلات نبوده بلکه در تحقق اشتغال و بهره برداری از طرح‌های اشتغالزایی است که با اجرای طرح‌ها سبب اشتغالزایی شود.

این مسئول افزود: در استان مازندران ۱۴۰۰ طرح متنوع و متفاوت منطقی مناسب و قابل توجیه در تمامی حوزه‌های اشتغالزایی انجام شد و در شهرستان رامسر بیش از صد در صد جذب داشتیم.

اصغری با تاکید بر نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی و تحقق آن گفت: دولت توان خود را در بخش اشتغال بکار گرفته و تشویق کارفرمایان سبب جذب نیرو می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیری طرح‌های اشتغالزایی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید طبق مقررات و آئین نامه ابلاغی انجام شود.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی مازندران خاطر نشان کرد: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد بنیاد شهید و بهزیستی اختصاص داده شد که ۵۰ میلیارد تومان برای خود اشتغالی اختصاص می‌یابد.

این مسئول افزود: صدور مجوز مشاغل خانگی بخوبی انجام می‌شود که نیاز به پشتیبانی و رابطه خوب بین کار آفرین و افراد جویای کار است.

اصغری ادامه داد: مزیت روستایی در همه روستاها مورد توجه قرار گیرد تا در هر روستا به یک مزیت پرداخته شود و طرح گردشگری در کنار آب بندان ها با حمایت دولت و پرداخت وام انجام می‌شود.

وی گفت: در سامانه سیتا با توجه به ابلاغ استانی ۹۰۰ میلیارد تومان به استان مازندران اختصاص داده شد که سبب تحولی بزرگ در حوزه کشاورزی است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶