تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
کد مطلب : ۳۹۱۰۹۸
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا می‌گوید رهبرانقلاب به‌طور خاص در مباحث مربوط به مقابله با نظام سلطه به رهبری ایالات متحده آمریکا و یا مقابله با رژیم صهیونیستی در جهان معاصر بی‌نظیر هستند و رهبری ایشان سیاست‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا را با شکست مواجه کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی از جمله فرماندهان ارشد نیروهای مسلح است که تاکنون مسئولیت‌های مختلفی از جمله فرماندهی نیروی زمینی سپاه، قائم‌مقام فرمانده کل سپاه و فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر عهده داشته و از سال ۱۳۸۶ تا به امروز در کسوت دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل‌قوا مشغول به خدمت است.

سرلشکرصفوی در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرگزاری فارس گفته است: « مدیریت رهبری انقلاب اسلامی در صحنه بسیار پیچیده جهانی و منطقه‌ای غرب آسیا کار بسیار مشکلی است. سیاستمداران جهانی و منطقه‌ای عمق اندیشه‌های راهبردی و قدرت مدیریت حکیمانه و شجاعانه ایشان را نسبت به  مسائل فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی  محیط داخلی، منطقه‌ای و بین‌الملل  یک تفکر جامع و منظومه فکری می‌دانند .اگر مجموعه سخنرانی‌ها و مواضع ایشان را در طول این سی سال در کنار یکدیگر قرار دهیم هیچ‌گونه تضاد و یا تناقضی در آن نخواهیم دید.»

وی تاکید کرد: «ویژگی‌هایی همچون  خردمندی و نظریه پردازی و شجاعت  برخورد رهبر انقلاب با استکبار جهانی به رهبری آمریکا و صهیونیسم و حمایت و دفاع ایشان از مظلومان و مسلمین جهان و اندیشه راهبردی حضرت آقا در عدالت‌خواهی و پاسداشت حقوق انسان‌ها و جامعه بشری با سایر رهبران سیاسی کشورهای اسلامی یا اروپایی و آسیایی یا آمریکایی اصلا قابل قیاس نیست و مقام معظم رهبری نسبت به همه آنها از یک برتری در اندیشه، تفکر راهبردی و خرد جامع در سیاست خارجی و نگاه جامع نسبت به محیط بین‌المللی و منطقه‌ای برخوردار هستند.»

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: «در مسائل مختلف پیش آمده طی سی سال گذشته، ایشان با یک حکمت و دوراندیشی توانسته‌اند انقلاب اسلامی را به جلو ببرند و بطور خاص در مباحث مربوط به مقابله با نظام سلطه به رهبری ایالات متحده آمریکا و یا مقابله با رژیم صهیونیستی ایشان در جهان معاصر بی‌نظیر هستند. رهبری ایشان سیاست‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا را با شکست مواجه کرده است؛ آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای عربی می‌خواستند حکومت قانونی بشار اسد را ساقط کنند تا داعشی‌ها در سوریه و پس از آن عراق مسلط شوند و برای ایران دردسر ایجاد کنند، اما با ایستادگی خوب ملت و ارتش‌های سوریه و عراق و حمایت معنوی و سیاسی رهبری، توطئه بزرگ دشمنان با شکست مواجه شد.»

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: در سی‌ام بهمن ماه سال ۱۳۶۲ حضرت امام(ره) حکم فرماندهی جنگ را به آقای هاشمی داد و از سال ۶۲ تا پایان جنگ ایشان فرماندهی را عهده دار بود. در ۱۲ خرداد سال ۶۷ هم حضرت امام حکم بسیار قوی‌تری را به مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی دادند که ایشان با آن حکم به دنبال ادغام ارتش و سپاه بود؛ جلسات فراوانی را نیز برگزار کرد و از آنجایی که آقای شیخ عبدالله نوری تجربه ادغام ژاندارمری، شهربانی و کمیته در یکدیگر و تشکیل نیروی انتظامی را داشت، مسئولیت ادغام ارتش و سپاه نیز از طرف آقای هاشمی به ایشان محول شده بود.

وی افزود: در آن زمان حضرت آقا رئیس‌جمهور بودند و من نیز به عنوان قائم مقام فرمانده کل سپاه در بسیاری از این جلسات حضور داشتم؛ با رحلت حضرت امام و آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای چند روز بیشتر نگذشت که ایشان دستور دادند جلسات طرح ادغام ارتش و سپاه متوقف شود و فرمودند که من اعتقادی به ادغام ارتش و سپاه ندارم و ارتش و سپاه دو بازوی مسلح انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که باید به همین صورت باقی بمانند و طبق وظایف قانون اساسی با همکاری یکدیگر ادامه دهند. این تصمیم بسیار راهبردی بود چراکه هم ارتش و هم سپاه جایگاه بسیار ویژه‌ای در قانون اساسی دارند. چند ماده از قانون اساسی متعلق به ارتش و موادی از قانون اساسی نیز مربوط به سپاه است و جایگاه محکمی دارند. پس از آن حضرت آقا به ستادکل نیروهای مسلح فرمان دادند تا با تشکیل جلساتی ماموریت‌های سپاه و ارتش از یکدیگر تفکیک شوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳