تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۳۸۷۹۸۰
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما به طور متوسط این محصول در کشور ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور به فروش می‌رسد و قیمت این محصول در برخی نقاط به ۹۵۰۰ تومان کاهش یافته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حمید ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در نشست خبری اظهار کرد: اگر حوزه تامین نهاده‌های دام و طیور دچار اختلال شود اثر نهایی خود را بر روی تولید می‌گذارد و در نتیجه سفره مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: از ایام پایانی سال، نوروز  و اکنون در نیمه ماه مبارک رمضان شرایط خوبی در بازار محصولات پروتئینی حاکم بوده است و قیمت‌ها با در نظر گرفتن مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان متعادل شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر گوشت مرغ برای مصرف‌کننده بسیار مناسب است و در برخی استان‌ها قیمت مرغ بسیار افت کرده است به همین منظور شرکت پشتیبانی امور دام به بازار وارد شد و مرغ مرغداران را به صورت منجمد خریداری می‌شود.

قیمت مرغ 9500 تومان شد

ورناصری گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 11 هزار و 500 تومان است اما به طور متوسط این محصول در کشور 10 هزار و 500 تومان در کشور به فروش می‌رسد و قیمت این محصول در برخی نقاط به 9500 تومان کاهش یافته است. نرخ امروز هر کیلوگرم مرغ در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران 9600 تومان است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: ما باید منافع مصرف‌کنندگاه و تولیدکننده را به طور همزمان در نظر بگیریم به همین دلیل است که اکنون مرغ مازاد مرغداران را به صورت منجمد خرید حمایتی می‌شود.

قیمت هر شانه تخم مرغ تا 11500 تومان کاهش یافت

وی گفت: در حالیکه نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ 13 هزار و 800 تومان تعیین شده امروز قیمت این محصول به 11 و نیم تا 12 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

ورناصری تصریح کرد: در حوزه نهادهای دام و طیور نیز شرایط مناسبی داریم و مشکلی بابت تامین و قیمت آن وجود ندارد و تمام تولیدکنندگان با مراجعه به جهاد کشاورزی استان‌ها نیاز خود را تامین می‌کنند.

وی گفت: در سال 97، 9 میلیون تن ذرت، 2.5 میلیون تن دانه سویا، 1.5 میلیون تن کنجاله سویا و 2.5 میلیون تن جو به کشور وارد شده است که علاوه بر دولت بخش خصوصی نیز خود اقدام به واردات می‌کند و در مجموع مشکلی برای تامین بازار مصرف نداریم.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: با توجه به خرید همزمان نهاده‌ها توسط دولت و بخش خصوصی میزان ورود این محصولات به کشور بیشتر از مصرف است و ما بخشی از آن را در قالب ذخایر استراتژیک نگهداری خواهیم کرد.

ورناصری با اشاره به کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: قیمت هر کیلوگرم دام زنده در مقایسه با ماه‌های گذشته 12 تا 15 هزار تومان کاهش یافته و امروز هر کیلوگرم لاشه گوسفندی 75 تا 80 هزار تومان معامله می‌شود.

وی افزود: با توجه به تداوم روند تامین و ذخیره‌سازی نهاده‌های مورد نیاز وضعیت عرضه و تولید دام و در نهایت قیمت این محصول در ماه‌های آینده کاهش قیمت دوباره‌ای خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به دلایل عدم افزایش قیمت گوشت بعد از حذف ارز 4200 تومانی گفت: در این مدت نه تنها قیمت بالا نرفت بلکه شاهد کاهش قیمت نیز بودیم؛ دلایل این امر شاخص‌هایی مانند قیمتگذاری‌های صورت گرفته ناشی از قاچاق بود که اکنون بازار کنترل شده است.

ورناصری تاکید کرد: هنوز گوشت‌هایی که با ارز نیمایی وارد شده به کشور نیامده است و گوشت‌های قرمزی که به تازگی ترخیص شده است ارز 4200 تومانی دریافت کرده‌اند اما با توجه به حذف ارز مرجع از واردکنندگان مابه‌التفاوت دریافت شده است.

وی گفت: برای کل نیاز کشور به نهاده‌های دام و طیور معرفی‌نامه صادر شده است و اگر کسی این محصول را با قیمت‌های دیگری خریداری کرده بحث دیگری است به خواست خود این کار را انجام داده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين