تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
کد مطلب : ۳۸۷۸۰۹
کارشناس دفاعی پاکستان گفت:آمریکا وارد جنگ با ایران نمی‌شود و اقدامات این کشور فقط تنش در منطقه را به دنبال دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سرتیپ «احسان علی شاه» افسر بازنشسته ارتش و کارشناس دفاعی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار در اسلام‌آباد گفت: حضور ناوهای جنگی آمریکا در آب‌های منطقه، ناامنی و تنش را به دنبال دارد.

وی افزود: آمریکا باید از جنگ افغانستان و عراق عبرت می‌گرفت اما متأسفانه این کشور به بهانه‌های مختلف به دنبال جنگ با ایران است.

شاه تأکید کرد: جنگی در کار نخواهد بود اما اگر آمریکا دست از پا خطا کند شکست خفت بار این کشور عبرتی برای آیندگان خواهد بود.

کارشناس دفاعی پاکستان اظهار داشت: ایران، تحریم و جنگ تحمیلی با عراق را تجربه کرده و در این سال‌ها همیشه خود را برای مواجه شدن با چنین موقعیتی آماده می‌کرد بنابراین واشنگتن نمی‌تواند در این زمینه کاری از پیش ببرد.

وی افزود: ایران تنها کشوری است که سیاست خود در برابر آمریکا را تحت هیچ شرایطی تغییر نداد بنابراین مقامات کاخ سفید انتظار بی‌جا از این کشور نداشته باشند.

شاه تصریح کرد: ایران هنوز هم در زمینه برنامه هسته‌ای به تعهدات خود با جامعه بین الملل پایبند است و این آمریکا بود که به صورت یکجانبه از برجام کناره‌گیری کرد.

کارشناس دفاعی پاکستان گفت: بعد از دقت در سخنان آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران برایم به خوبی مشخص شد که آمریکا فقط سعی دارد به این کشور فشار وارد کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که با مقامات ایرانی ارتباط برقرار و امتیازات مورد نظر خود را بگیرند.

شاه تأکید کرد: ایران به خوبی قادر است در برابر آمریکا از خود دفاع کند.

افسر بازنشسته ارتش پاکستان ادامه داد: اطمینان دارم که سرویس امنیت آمریکا اگر اشراف بر اوضاع منطقه و توانایی ایران داشته باشد در صدد جلوگیری از شعله ور شدن آتش جنگ با این کشور است.

وی افزود: جنگ باایران به این کشور محدود نمی‌شود چون بسیاری از کشورهای همسایه از جمله پاکستان در آن شرکت خواهند کرد و تبدیل به جنگ جهانی می‌شود.

شاه خاطر نشان کرد: نظر شخصی من این است که آمریکا سعی دارد برای رسیدن به اهداف خود به لحاظ ذهنی روی مردم و دولت ایران فشار وارد کند و خواهان جنگ با این کشور نیست.

کارشناس دفاعی پاکستان ادامه داد: هدف اصلی آمریکا از اقدامات اخیر علیه ایران حفظ مواضع خود در سوریه به ویژه بلندی های جولان و کمک به حفاظت از منافع اسرائیل است.

وی افزود: در صورت بروز جنگ، پاکستان اجازه نمی‌دهد از خاک این کشور علیه ایران استفاده شود.

شاه تأکید کرد: بسیاری از مطالب را نمی‌توان به صورت علنی بیان کرد اما در حال حاضر ارتش پاکستان ارتباط خوبی با ارتش ایران دارد و دو طرف رزمایش‌های مشترک نیز انجام می‌دهند.

کارشناس دفاعی پاکستان با اشاره به هماهنگی ارتش پاکستان و ایران برای برقراری امنیت مرز مشترک و مبارزه با تروریسم گفت: آمریکا به خوبی می‌داند که ایران تنها نیست.

وی افزود: آمریکا در گذشته زمانی که ایران تنهاتر از امروز بود نتوانست به کمک عراق اقدامی علیه این کشور انجام دهد و در حال حاضر که روسیه، چین و پاکستان در کنار ایران هستند تصور جنگ با این کشور هم اشتباه بزرگی است.

شاه اظهار داشت: سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران بسیار امیدوار کننده است که موجب اعتماد سازی بیشتر بین اسلام‌آباد و تهران می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما