تاریخ انتشارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
کد مطلب : ۳۸۶۴۵۲
همزمان با افزایش درخواست‌ها برای استیضاح ترامپ طوماری با ۱۰ میلیون امضا برای استیضاح وی روز پنج‌شنبه به کنگره آمریکا تحویل داده شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، هر روز که می‌گذرد درخواست‌ها در آمریکا برای استیضاح ترامپ بیشتر می‌شود. بسیاری از دموکرات‌ها معتقدند ترامپ به خاطر گزارش مولر و همچنین اقداماتش به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا باید استیضاح شود. درخواست‌ها برای استیضاح ترامپ به مطالبه عمومی نیز تبدیل شده است. ان‌بی‌سی نیوز دیروز در همین زمینه گزارش داد گروه‌های فعال ملی‌ روز پنج‌شنبه طومارهای متعددی را که گفته می‌شود حاوی 10 میلیون امضا برای حمایت از استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکاست، به کنگره این کشور تحویل داده‌اند.
بر اساس این گزارش گروه‌های فوق طومارها را به «رشیده طالب» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان داده‌اند. وی طرحی را معرفی کرده که بر اساس آن کمیته امور قضایی مکلف می‌شود درباره اینکه ترامپ جرائم قابل استیضاح مرتکب شده یا نه تحقیق کند. این مسئله به موضوعی داغ میان دموکرات‌های کنگره و نامزدهای انتخابات 2020  تبدیل شده است.
طالب در جمع حامیان استیضاح ترامپ در نزدیکی ساختمان کنگره گفت: ما نمی‌توانیم یک سابقه‌ای را تعیین کنیم و اجازه دهیم اجرای قانون مختل شود، نمی‌توانیم اجازه دهیم دموکراسی با این رئیس‌جمهور همچنان به فساد کشیده شود. به گفته وی استیضاح ترامپ فقط برای گزارش رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات 2016 نیست بلکه درباره سیاست‌های دولت ترامپ نیز هست.
از سوی دیگر نظرسنجی که مشترکا توسط «رویترز» و« ایپسوس» انجام شده نشان می‌دهد شمار آمریکایی‌هایی که خواستار استیضاح ترامپ هستند از اوایل ماه آوریل(اردیبهشت) پنج درصد افزایش داشته و به 45 درصد رسیده است. روز پنج‌شنبه نانسی پلوسی رئیس‌مجلس نمایندگان مجددا تاکید کرد روسای کمیته‌های تحقیق درباره عملکرد ترامپ در مجلس نمایندگان رویکردی مرحله‌ای را در زمینه استیضاخ اتخاذ کرده‌اند. وی افزود: دونالد ترامپ با جلوگیری از اجرای احضاریه‌های کنگره و مانع تراشی برای نظارت قانونگذاران بر کارکرد دولت به استیضاح نزدیک‌تر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹